Jump to content



Recommended Posts

@zpaf

Κάτι μου έλεγες για 1050+!!!Τι max είναι τώρα αυτά που λες ρε και με ξενερώνεις?!

1050+ με 1.17 δεν βγαινει.

Προς το παρον μονο με asus bios και smartdoctor πας παραπανω αλλα εγω ουτε που θελω να ακουω για το smartdoctor.

Εκτος αν ξερεις να κεντας με το rbe οποτε δεν εχεις κανεναν αναγκη. :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί,που σε χαλάει το προγραμματάκι?

Έχει δίκαιο ο zpaf. To χρησιμοποιούσα κανένα μήνα όταν πρωτοπήρα την 5870 και είναι απαράδεκτο πρόγραμμα, για να ρυθμίσεις τις συχνότητες και τα volts έπρεπε να έχεις πολύ σταθερό χέρι για να πας τα sliders εκεί που ήθελες!

:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκαιο ο zpaf. To χρησιμοποιούσα κανένα μήνα όταν πρωτοπήρα την 5870 και είναι απαράδεκτο πρόγραμμα, για να ρυθμίσεις τις συχνότητες και τα volts έπρεπε να έχεις πολύ σταθερό χέρι για να πας τα sliders εκεί που ήθελες!

:p

μόνο αυτό που είπες για το mouse, αλλά ανάθεμα τα Razer/Gxxx.. που έχουμε οι περισσότεροι.. πρακτικά δεν είναι πρόβλημα αυτό, και μια χαρά δούλεψε το προγραμματάκι όσο διάστημα είχα bios της Asus πάνω.Έβαζες τάση από αυτό, και μετά με το παλιό afterburner που δεν υποστήριζε τάση, έκανες o/c + fan profile -> gg

Link to comment
Share on other sites

Αφου το xteme ειναι κλειδωμενο ... την βγαζουμε με basic.

http://3dmark.com/3dm11/506332;jsessionid=13A7BD2B21CD1628C68C966C83BD4E75?show_ads=true&page=%2F3dm11%2F506332%3Fkey%3DSzR3P4dRQTQ2v47uy4bkKuHe2TSe0F

Έγινε επεξεργασία από amartolos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παίδες!!!Εδώ ασχολούμαστε με την λεπτομέρια της λεπτομέριας σε άλλα θέματα και κολλάμε στην μπάρα!!!Μια χαρά το χρησιμοποιούσα εγώ!

Η μπαρα ειναι το λιγοτερο φιλε μου, εγω ειχα θεματα και στα παιχνιδια οποτε smartdoctor τελος για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγκατέστησα σήμερα και εγώ τους 8.820 που υποστηρίζουν σωστά το 3dmark2011 και έτρεξα μερικά benches σε διάφορες συχνότητες το performance και μια το extreme...

900-1200 για 24/7:

performance3dmark11trif.jpg

950-1200:

performance3dmark11trif.jpg

Προσθήκη: Όλα τα παραπάνω έγιναν με τις default ρυθμίσεις του ccc στο οποίο έχει προστεθεί μια επιλογή: tesselation: AMD Optimized.

Οπότε μπορεί να είναι λίγο πάνω από ότι θα ήταν με την επιλόγή: use application settings!

Αν βρω κάποια στιγμή χρόνο θα δοκιμάσω τα ίδια με την παραπάνω επιλογή...

Συνεχίζεται...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

980-1200:

performance3dmark11trif.jpg

Και τέλος το extreme στα 980-1200:

xtreme3dmark11trifi8820.jpg

Προσθήκη: Όλα τα παραπάνω έγιναν με τις default ρυθμίσεις του ccc στο οποίο έχει προστεθεί μια επιλογή: tesselation: AMD Optimized.

Οπότε μπορεί να είναι λίγο πάνω από ότι θα ήταν με την επιλόγή: use application settings!

Αν βρω κάποια στιγμή χρόνο θα δοκιμάσω τα ίδια με την παραπάνω επιλογή...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Έκανα από ένα run με την επιλογή Tesselation : Use Application settings και τελικά έτσι είναι λίγο πιό πάνω τα αποτελέσματα όχι πιό κάτω (από P10991 πήγα P11012) όπως περίμενα:

Δεν έχω πολύ χρόνο και έκανα μόνο ένα performance run στα 24/7 clocks (900-1200):

performance3dmark11trif.jpg

Επιφυλάσσομαι όταν βρω χρόνο να στείλω και στα άλλα clocks...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

To αντίστοιχο performance που έτρξα χθες στα 980-1200 με την επιλογή tesselation: use application settings:

performance3dmark11trif.jpg

Η cpu παίζει ρόλο στο 3dmark2011 παίζει ρόλο, οπότε πιστεύω στα 4.2ghz θα είμαι πιό κοντά στα P12000.

Ελπίζω το απόγευμα να προλάβω και να στείλω ένα ακόμα στα 4.2Ghz!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με τέτοια τάση πάει και 1050ΜΗz Αλλά δεν ξέρω έχω ένα πρόβλημα με το Physics Test... Μερικές φορές Freezάρει... Και δεν ευθύνεται η κάρτα γραφικών για αυτό... Νομίζω όταν ζεσταίνεται το nb Chipset δεν μπορεί να περάσει το Physics... :/ Γιατί και με Default Ρυθμίσεις δεν περνάει μερικές φορές.... To βρήκα, απλά μείωσα το ρεύμα στο nb και φαίνεται σταθερό τώρα.. :)

Αλήθεια η GTX580 πόσο Score βγάζει...?

Πάρτε και ένα καινούργιο με 5760... :) συχνότητα 1020ΜΗz/1490MHz

http://3dmark.com/3dm11/506094;jsessionid=C56B268C768BB815EC922E2B07782DD7?show_ads=true&page=%2F3dm11%2F506094%3Fkey%3DWLvSPmPzv78DmyE5htWc6bCs5WekXZ

Δεν κλοκάρω άλλο κουράστηκα, στα 1044MHz/1500MHz κόλλησε... Αλλά δεν ξέρω τι με έκοψε... Η μνήμη η ο πυρήνας...

Πάντως με το ζόρι πιστεύω πως άνετα θα έβγαζε 6000 3dmarks :)overclock6970.jpg

Έγινε επεξεργασία από aris20
Link to comment
Share on other sites

@aris20 : στα πόσα δουλεύει ο 1090Τ? (4 που δηλώνει και η υπογραφή σου?) γιατί με Q9650@4.2 έχω σχεδόν ίδιο physics score (-2 cores..), και σίγουρα ΔΕΝ θα πρεπε να είναι τόσο κοντά παρά το πλεονέκτημα του 9650 clock2clock και τη μικρή διαφορά υπέρ του, λόγω 4200.(η κάρτα στα 1025-1450 στο συγκεκριμένο λινκ με cat 10.11 13dec)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.