Jump to content



Recommended Posts

Επειδη το χω χασει αυτο το επεισοδιο γιατι αλλαξες?

Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω, απλα την πετυχα σε καλη τιμη και εχει και κενο αναμεσα σε sli.

Ολες πρεπει να τις πουλησετε!

Ειδικα ο csaris που χει 3 μονιτορακια.

Θα γινει και αυτο μολις βγουν τα 780! χεχε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω, απλα την πετυχα σε καλη τιμη και εχει και κενο αναμεσα σε sli.

Επρεπε να πας στις "απολυτες" μητρικες.(hint:rampage)

Ελπιζω να μην εχεις παραθυρι στο κουτι και βλεπεις αυτο το καρναβαλι!

Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω, απλα την πετυχα σε καλη τιμη και εχει και κενο αναμεσα σε sli.

Θα γινει και αυτο μολις βγουν τα 780! χεχε!

Csari επιμενεις πρασινη και θα κανεις Πασχα με περσινα ξινα σταφιλια.

Δεν ξερεις τι χανεις.

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να πας στις "απολυτες" μητρικες.(hint:rampage)

Ελπιζω να μην εχεις παραθυρι στο κουτι και βλεπεις αυτο το καρναβαλι!

Kαλα η REX3 ειναι η καλυτερη αλλα στα 207ε δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο την OC. Ειναι η αντιστοιχη REX της gigabyte.

Το καλυτερο ειναι μαζι με τους noctua που εχουν και αυτο το εμετι χρωμα, τρελος συνδυασμος!

Δεν ξερεις τι χανεις.

Ακριβως επειδη ξερω τι χανω δεν παω!:hehe:

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

Ρε τα διαολια πατσισανε 2x590 και 3x580.

Καλα πανε. :D

Με ρίχνει πολύ ο 920 πιστεύω...

Βρες μου σε καλή τιμή εναν 970 να αγοράσω δοκιμασμένο να ανεβάινει στα 4.8 με κάτω από 1.35vcore :p , εδώ ακόμα παίζει στα 550euros...

:D

Link to comment
Share on other sites

Με ρίχνει πολύ ο 920 πιστεύω...

Βρες μου σε καλή τιμή εναν 970 να αγοράσω δοκιμασμένο να ανεβάινει στα 4.8 με κάτω από 1.35vcore :p , εδώ ακόμα παίζει στα 550euros...

:D

Ποιο ευκολα θα εδινα τα 550 για 3η 7970 παρα για 6πυρηνο.

Δεν ξερω αν πεσω μεσα αλλα πιστευω οτι δυο κεπλερια το καλοκαιρι θα μας δωσουν εικοσι χιλιαρικα gpu score στο 3dmark11.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πεσω μεσα αλλα πιστευω οτι δυο κεπλερια το καλοκαιρι θα μας δωσουν εικοσι χιλιαρικα gpu score στο 3dmark11.

Λες τα κεπλέρια να είναι κελεπούρια; Μακάρι... Oops! Νόμιζα ότι έγραψες 25000. Οι δικές μου 2*7970cf έδωσαν 20342 και έχουν να δώσουν και άλλο... Λες μετά από 6 μήνες να δίνουν μόνο τόσο λίγο οι gtx680; Αποτυχία θα είναι αυτό... Δεν νομίζω, εδώ θα είμαστε και θα δούμε...

Ρε τα διαολια πατσισανε 2x590 και 3x580.

Καλα πανε. :D

Τις 2*590 τις περάσανε και τις 3*580 σχέδον τις φτάσανε,αλλά ένα like δεν έκανες! ;)

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω μνήμη στα 1800 και πυρήνα στα 1300 να πάρω και μια διαφορά! Τα 1800 στη μνήμη με τι memory voltage το πέτυχες;

Ποιο ευκολα θα εδινα τα 550 για 3η 7970 παρα για 6πυρηνο.

Στο σύστημά μου με την P6T Deluxe v2 δεν μπορώ να βάλω τρίτη οπότε υποχρεωτικά πρέπει να περιμένω μέχρι να βγει η 7990 και θα σκεφτώ αν θα αναβαθμίσω έτσι, εκτός αν πάω σε Asus Rampage IV Extreme και 3930Κ και εκεί πάνω ρίξω την 3η... :p

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Λες τα κεπλέρια να είναι κελεπούρια; Μακάρι... Oops! Νόμιζα ότι έγραψες 25000. Οι δικές μου 2*7970cf έδωσαν 20342 και έχουν να δώσουν και άλλο... Λες μετά από 6 μήνες να δίνουν μόνο τόσο λίγο οι gtx680; Αποτυχία θα είναι αυτό... Δεν νομίζω, εδώ θα είμαστε και θα δούμε...

Οι gtx680 ΔΕΝ θα ειναι τα κελεπουρια της πρασινης και θα ερθουν νωριτερα.

Τα πραγματικα κεπλερια θα ειναι τα gtx780 οπου σε αυτα αναφερθηκα.

Σε επιπεδο ομης δυναμης τα μετροπρογραμματα δειχνουν καλυτερα απο οτι στα παιχνδια και με αυτο το σκεπτικο δεν νομιζω οτι η 7970 εχει να δωσει παραπανω.

Τις 2*590 τις περάσανε και τις 3*580 σχέδον τις φτάσανε,αλλά ένα like δεν έκανες! ;)

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω μνήμη στα 1800 και πυρήνα στα 1300 να πάρω και μια διαφορά! Τα 1800 στη μνήμη με τι memory voltage το πέτυχες;

Οκ με το like. :D

Τα 1800 στις μνημες ειναι με μαμα ταση.

Στο σύστημά μου με την P6T Deluxe v2 δεν μπορώ να βάλω τρίτη οπότε υποχρεωτικά πρέπει να περιμένω μέχρι να βγει η 7990 και θα σκεφτώ αν θα αναβαθμίσω έτσι, εκτός αν πάω σε Asus Rampage IV Extreme και 3930Κ και εκεί πάνω ρίξω την 3η... :p

Εγω με το setup που εχεις τωρα αν με ετρωγε ο κ....ς μου θα πηγαινα για Asus Rampage IV Extreme και 3930Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

παιδια οταν ανοιγετε το 3d mark πειραζετε κατι?

γιατι εγω οταν το ανοιγω το 3d mark και τρεχω το xtreme μου βγαζει 2245 σκορ

εχω i7 2700k και vga palit gtx580 :getlost:

γιατι βλεπω κατι τρελα σκορ εδω περα αν ειναι να την πεταξω την καρτα.

Έγινε επεξεργασία από bluescorpion
Link to comment
Share on other sites

Πες μου που θα την πεταξεις για να παω να την παρω :p

Χωρις πλακα τωρα, τα σκορ που βλεπεις ειναι ολα με OCed CPUs και GPUs. Αν παιζεις σε stock συχνοτητες, ειναι λογικο το σκορ που σου βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.