Jump to content



Πρόβλημα με ΕΛΤΑ.


Jerry007

Recommended Posts

Περιμένω ένα πακέτο από Αμερική και έρχεται με USPS (τα αντίστοιχα Αμερικάνικα ΕΛ.ΤΑ). Από ότι βλέπω στο tracking τους το πήραν στα χέρια τους στις 13/10 και στις 20/10 ήταν Ελλάδα.

Λέω από μέσα μου Ok σε μια δυο μέρες θα είναι εδώ. Σήμερα είναι 27/10 και δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα! Μπήκα στο tracking των Ελληνικών ΕΛ.ΤΑ με τον κωδικό που είχα, και μου βγάζει στο status ότι από τις 22/10 είναι στα Χανιά.

Παρασκευή, 22 Οκτώβριος 2010 9:02:04 πμ

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΧΑΝΙΩΝ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

Αλλά δεν μου έχει έρθει καμιά ειδοποίηση ακόμα, ξέρει κανείς τι παίζει; (Περιμένω ειδοποίηση γιατί είναι σχετικά μεγάλο πακέτο οπότε το παραλαμβάνω από εκεί για να δώσω και τα standard 3€ τελωνείο.) Τουλάχιστον έτσι είχε γίνει τις προηγούμενες φορές.

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει; Μπορώ να πάρω κάπου τηλέφωνο να ρωτήσω;

Link to comment
Share on other sites

ή να πας απευθείας από εκεί. το πιθανότερο είναι πως η ειδοποίηση χάθηκε κάπου στο δρόμο.

Βέβαια θυμάμαι παλιότερα που σου είχα στείλει και εγώ κάτι, είχε γίνει κάτι παρόμοιο και το δέμα τελικά ήρθε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι στο online tracking

Παρασκευή, 22 Οκτώβριος 2010 9:02:04 πμ

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΧΑΝΙΩΝ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

Αυτό το status σημαίνει ότι το πακέτο έχει checkαριστεί για Χανιά, και ότι θα μείνει για γύρω στις 10 μέρες Τελωνείο μέχρι να το ελέγξουν και να φύγει :wall:

Καλά αυτό είναι λογικό; Σε προηγούμενο παρόμοιο πακέτο η παράδοση είχε γίνει 2 μέρες μετά την στιγμή που έφτασε Ελλάδα. :shout:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.