Jump to content



mobile Ixxxx ή Αxxxx ?


kbilly13

Recommended Posts

Γνωρίζετε ποιο από τα δύο είναι καλύτερο για ocing? Θέλω το max.. έχω δει πολύ καλά αποτελέσματα στο net και με τα 2 steppings και δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς τι παίζεται. Παίζουν ρόλο βέβαια και τα υπόλοιπα "x" , αλλά τουλάχιστον να προτιμήσω "Ι" ή "A" ?

Ή να το αφήσω στην τύχη? (ότι μου φέρουν.. )

(Μιλάω για 2600)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

τώρα... "your order has been packed and awaiting shipment..."

αυτό σημαίνει ότι επαναπαύομαι στη θεά τύχη! τελικά μου έβαλαν XP-m 2500, τους το ζήτησα εγώ, μιας και ήταν άγνωστο πότε θα έχουν 2600... και δεν νομίζω τελικά να είχαν και πολλά steppings για να επιλέξω - ας ελπίσω ότι θα είναι Ιxxxx... (από οcers.co.uk έγινε η παραγγελία)

(εντάξει μην ζητάω και πολλά... ξεκίνησα να φτιάξω ένα πολύ φθηνό σύστημα για να γράφω ταινίες και μουσική - με ...celeron! - και νά'μαι πάλι με AMD και μάλιστα mobile.. ) :jump:

Link to comment
Share on other sites

Ixxxx σιγουρα ειναι το κορυφαιο stepping,αλλα δυσκολα να βρεις.

οι ocers.co.uk δε λενε τι stepping εχουν,αυτο σημαινει οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ Ixxxx!!

Αν ειχαν θα το ελεγαν!

Κατα 90% ταξιδευει προς εσενα ενας Αxxxx.

Αν σου φερουν αλλο γραμμα πες το :)

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι και "Α", δεν πειράζει - έχω δει πολύ καλά o/c και με αυτούς, και σίγουρα πάνε καλύτερα από τους desktop, είναι και ξεκλείδωτοι οπότε πάμε για 230+ fsb (πάλι!.. :devil: )

Τι λέτε ρε που θα αλλάξω μητρική! :D τέτοιο "διαμάντι" που έπιασε 247 fsb? :upside:

Mένει μόνο το "ταμπού" του υψηλού pci/agp - εγώ πάντως ποτέ δεν είχα πρόβλημα, ούτε και οι περισσότεροι από εσάς επί εποχής kt266, 333, 400 ....

"Mαλακοί" μου γίνατε τώρα με τα pci clocks... (εντάξει μη βαράτε, πλακίτσα κάνω :p )

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει 247 FSB δινει σχεδον 42ΜΗz PCI αρα @@ρια δε νομιζω να το τρεχεις εκει μονιμα το συστημα σου γιατι θα παρεις κανενα δισκο με αναποδες στροφες........:D

Τα 230 ειναι πιο χαλαρα ετσι κι αλλιως τι σε νοιαζει εσενα εχεις ξεκλειδωτο επεξεργαστη........

Και παλι μεγειες! :D :D :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SeanKon [Σήμερα, στις 02:06]

Ενταξει 247 FSB δινει σχεδον 42ΜΗz PCI

:D:)

α ρε μαθηματικέ! ΜΟΝΟ 41 είναι εκεί το pci! :p:rolleyes:

εντάξει χωρίς πλάκα, στα 38/76 το δούλευα καθημερινά... προληπτικά κυρίως

Θα σας ενημερώσω παίδες, τι stepping θα μου φέρουν, για να ξέρετε οι μέλλοντες αγοραστές... σας είπα και την τιμή... 103 + μεταφορικά - α ρε! θυσιάζομαι για σας! .. :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγώ που με την EpoX αυτή είχα για ένα φεγγάρι 2315ΜΗζ με 1,74Vcore, FSB 210+ (δε δοκίμασα παπάνω, δεν πρόλαβα...) και πήγαινε κι άλλο χαλαρά.....

Έπαιξα χθες στην Asus με το ΚΤ400 και είχα 2 φορές την απόκριση που έχω τώρα με το nForce......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13 [Σήμερα, στις 00:27]

α ρε μαθηματικέ! ΜΟΝΟ 41 είναι εκεί το pci! :p:rolleyes:

Ωχ δικιο εχεις που να παρει βγαινει 247 / 6 = 41.1666 ---> 41...................

Γραψε λαθος στις πραξεις τα πολλα μαθηματικα βλαπτουν τον εγκεφαλο.................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 15:51]

Τι να πω κι εγώ που με την EpoX αυτή είχα για ένα φεγγάρι 2315ΜΗζ με 1,74Vcore, FSB 210+ (δε δοκίμασα παπάνω, δεν πρόλαβα...) και πήγαινε κι άλλο χαλαρά.....

Έπαιξα χθες στην Asus με το ΚΤ400 και είχα 2 φορές την απόκριση που έχω τώρα με το nForce......

χαίρομαι που σε βλέπω "εδώ" Jimmy! Kαλώς ήρθες :flower:

μου ήρθαν όλα τα πράγματα, εκτός από επεξεργαστή και μνήμη - αναμένονται έως την Παρασκευή, μπορεί και αύριο.. ε ρε γλέντια!

...άντε γιατί τα έχω παίξει με το Laptop τόσο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.