Jump to content



James Bond: Bloodstone & "fast games"


Drtzekos

Recommended Posts

Προχθές κυριακή είπα να σκοτώσω λίγο την ώρα μου και να παίξω κανένα game.. κοιτάω στα downloads κ βρήσκω το συγκεκριμένο παιχνίδι...

Άποψή μου, από τα χειρότερα παιχνίδια μέσα στο 2010.. μου πήρε 4,5ώρες install-finish-uninstall..

*Για αρχή.. πραγματικά αξίζει τους developers να "ασχοληθούνε" και να κάνουνε 1 game το οποίο έχει Χ κόστος κτλ και να τερματίζεται σε 4 ώρες?

*Όσο για τα γραφικά.. μου θύμιζαν παιχνίδι 5ετίας..

*Gameplay κάτω του μετρίου, χειρισμός και κίνηση επιηκός 4/10..

*Τα βίντεο στην αρχή της κάθε "πίστας" κολούσανε όσο γινότανε το loading και έπρεπει να τα κάνεις pause για να φορτώσει πρώτα η πίστα και μετά να τα δεις..

Το παιχνίδι επίσης είχε πολλά "κουλά" του στυλ "πυροβολάς κάποιον που κρύβεται σκυμένος πίσω από 1 κουτί και προεξέχει το πόδι του.. και το πτώμα πετάγεται πάνω από το κουτί ΠΡΟΣ το μέρος σου..."

Παρατηρώ γενικός ότι τα καινούργια games σε πλειοψηφία δεν έχουνε καθόλου στόρυ.. και τερματίζονται σε 1-2 μέρες.. ΓΙΑΤΙ?? πείτε την άποψή σας...

ΥΓ: Επαιξα και τερμάτισα πρόσφατα Metro2033 (2 μέρες x 8ώρες) \ Just Cause 2 (3 μέρες 12+12+5 ώρες) \ Fear 2 ( περίπου βδομάδα από 2ωρα-3ωρα)

ΥΓ2: Ποιo-α games fps-action προτείνετε με προηπόθεση να έχουνε σοβαρό-μεγάλο στόρυ και να "γονατίζουνε" (το james bond χρησιμοποιούσε κατα μέσο όρο 50% της gpu σε 1680x1050 και όλα full) μια 5770... Εγώ μέχρι στιγμής μόνο το Far Cry2 βρήκα σαν αξιόλογο..

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ θες παιχνίδια με μεγαλη ιστορια να παιζεις με τις ωρες θα σου προτεινω να αγορασεις*

1)Fallout 3 game of the year edition

2)Borderlands game of the year edition ..

ολα τα αλλα αξιζουν μονο για multi..

*Νομιζω οτι αξίζουν και τα δυο την αγορα τους 100000% (γύρω στο 50άρικο)

Edit (Fallout game of the year 28 eyro) ...τρελή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πάντως κάποιος πολύ χρόνο και αυτά που είναι ένα 5ωρο είναι μιά χαρά! Έχεις την αίσθηση ότι τελείωσες ένα παιχνίδι σε λογικό χρονικό διάστημα, όχι μετά από κανένα 6μηνο!

:D

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτεις άφθονη ώρα για σκότωμα πάντως... :triniti: :)

εντάξι, πιστεψέμε.. χρόνος δεν παίζει.. καθόλου(εργαζόμενος φοιτητής που ασχολήτε με την σχολή..) αλλά μια φορά κάθε 2-3-4 βδομάδες που θα ψηθώ να παίξω κανα game.. ε δεν θέλω να το τελειώσω σε μια μέρα..! και έχω 4-5 απαιτήσεις για την εποχή του κάθε game..

όσο για τα games που μου αρέσουνε εννοήτε ότι τα αγοράζω... αλλά να αγοράσω game που θα τελειώσω σε μια μέρα.. ΟΧΙ..

Link to comment
Share on other sites

εντάξι, πιστεψέμε.. χρόνος δεν παίζει.. καθόλου(εργαζόμενος φοιτητής που ασχολήτε με την σχολή..) αλλά μια φορά κάθε 2-3-4 βδομάδες που θα ψηθώ να παίξω κανα game.. ε δεν θέλω να το τελειώσω σε μια μέρα..! και έχω 4-5 απαιτήσεις για την εποχή του κάθε game..

όσο για τα games που μου αρέσουνε εννοήτε ότι τα αγοράζω... αλλά να αγοράσω game που θα τελειώσω σε μια μέρα.. ΟΧΙ..

να το παιζεισ στο δυσκολο τοτε :dance3::dance3::p

Link to comment
Share on other sites

12-20ωρες για FPS είναι πολύ καλά. Και τα half life δεν ήταν μεγαλύτερα. Τα 5ωρα είναι πράγματι τραγικά.

έχω και τo half life 1 με όλα τα "expansions" και το half life 2 (αυθεντικά αγορασμένα.. ) δεν είναι και 20 ώρες παιχνίδι, αλλά πολύ παραπάνω.. θυμάμε το 1 το πάλεβα ~2 βδομάδες να το τερματίσω.. σωστές εποχές.. να μην πάω πιο πίσω σε εποχές doom1-doom2-duke nukem 3D κτλ τα οποία αφήσανε εποχή.. και ηθελες πολύ ΚΑΙΡΟ να τα τερματίσεις.. είχε στορυ τεσπα.. ακολούθησαν resident evil 1 (ατελίοτο..) silent hill 1 και πολλοί άλλοι αξιόλογοι τίτλοι..

τα μόνα games που μπορείς να παίξεις και να ξαναπαίξεις είναι τα "παλιά" από ότι έχω συνειδητοποιησει.. μήπως κάτι χάθικε στην πορία? από τα σημερινά games μόνο κάποια στρατιγικής μένουνε που μπορείς να παίξεις πολλές φορές.. και μετά πας σε Μultiplayer..

Δεν σνομπάρω τα Μultiplayer.. απλά ήθελα να δω και κανα single (σαπίσαμε στα mmorpg :p )

Link to comment
Share on other sites

έχω και τo half life 1 με όλα τα "expansions" και το half life 2 (αυθεντικά αγορασμένα.. ) δεν είναι και 20 ώρες παιχνίδι, αλλά πολύ παραπάνω.. θυμάμε το 1 το πάλεβα ~2 βδομάδες να το τερματίσω.. σωστές εποχές.. να μην πάω πιο πίσω σε εποχές doom1-doom2-duke nukem 3D κτλ τα οποία αφήσανε εποχή.. και ηθελες πολύ ΚΑΙΡΟ να τα τερματίσεις.. είχε στορυ τεσπα.. ακολούθησαν resident evil 1 (ατελίοτο..) silent hill 1 και πολλοί άλλοι αξιόλογοι τίτλοι..

τα μόνα games που μπορείς να παίξεις και να ξαναπαίξεις είναι τα "παλιά" από ότι έχω συνειδητοποιησει.. μήπως κάτι χάθικε στην πορία? από τα σημερινά games μόνο κάποια στρατιγικής μένουνε που μπορείς να παίξεις πολλές φορές.. και μετά πας σε Μultiplayer..

Δεν σνομπάρω τα Μultiplayer.. απλά ήθελα να δω και κανα single (σαπίσαμε στα mmorpg :p )

HL, HL opposing force, HL blue shift τα είχα τερματίσει και τα 3 σε 3-4 μέρες συνολικά(κάψιμο το ένα μετά το άλλο με 7-8 ώρες την ημέρα αν θυμάμαι καλά), 20 ώρες δεν είναι με τπτ το καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.