Jump to content



Αντικαταστατης της 5770


Flekis

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα..Τις επομενες μερες σκεφτομαι να κανω μια αγορα καρτας γραφικων..Απλα δεν ξερω ακομη αν παω σε 2*5770 ή σε μια 6850(η 6870 ειναι αρκετα πιο πανω σε χρηματα οποτε βλεπω να απομακρυνεται αυτη η σκεψη). Αν αγορασω 6850 ή 6870 θα πουλησω την 5770 που εχω τωρα .Σε τι τιμη λετε? Εχει ακομη 1 χρονo και κατι εγγυηση..Απλα προβληματιζομαι με το crossfire και τα προβληματα συμβατοτητας. Ποια ειναι η αποψη σας ?Ευχαριστω..

PS..Κατι μου λεει το να παω απο 5770 σε 6850 δεν ειναι καλη αναβαθμηση ..

Ps2..Aξιζει να περιμενω λιγο ακομη?

Ps3:Λογικα θα εχω bottleneck μιας και εχω E6400@3.1 αλλα 8α γινει αναβα8μιση και εκει οχι τωρα βεβαια..Κατα πασχα..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ στην ίδια φάση ακριβώς και σήμερα πούλησα την 5770 100€.

Άποψή μου είναι μία και καλή. Ούτε διπύρηνες ούτε cf ούτε sli για τους λόγους που ανέφερες. Αφού 2*5770=6870 πάρε μία 6870 που θα έχει και καλύτερο support σε drivers και καλύτερο tesselation unit. Τα λεφτά είναι σχεδόν τα ίδια άντε 20-30 ευρώ διαφορά. Πάντως εγώ για αλλαγή περιμένω GTX560 αν και πολλοί λένε για BFBC2 που παίζω μακρυά από nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.