Jump to content



Gigabyte 880-GA UD3H - Ποια Γενια?


therock

Recommended Posts

Προκειτα να παραλαβω την νεα μου μητρικη απο βδομαδα την Gigabyte 880-GA UD3H. Απο οτι βλεπω ομως κυκλοφορει με διαφορα revision (2.0/2.1/2.2) και μου ειπαν πως η συγκεκριμενη ειναι η 2.1 που θα παραλαβω. Γνωριζει κανεις τι διαφορες εχει απο την νεοτερη εκδοση, και αν θα πρεπει να με ανυσηχει το γεγονος οτι δεν παραλαμβανω την τελευται γενια?

Εστειλα και στην τεχνικη υποστηριξη της Gigabyte αλλα δεν παιρνω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν με απασχολει, 1333 θα ειναι οι μνημες μου οποτε.... Ασε που οι AMD διαβαζο εχουν και ενα θεμα με τον memory controller για ταχυτητες 1600 και ανω...

Αλλα τι να διαφερει η 2.1 απο την 2.2 αραγε? Μεγαλο μυστηριο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την απάντηση στο ακριβές ερώτημά σου...αλλά επειδή μάτιαζα μια περίοδο την μητρική αυτή (καθώς και εκείνη με το 890) με την προοπτική της αναβάθμισης, είχε πάρει το μάτι μου αναφορές σε βελτιστοποίηση του κυκλώματος ενεργειακής διαχείρισης (μείωση κατανάλωσης και νομίζω πως είχε και κάποια σχέση και με τη φόρτιση συσκευών μέσω usb θυρών), ακόμη και για καλύτερη υποστήριξη/απόδοση της λειτουργίας ξεκλειδώματος επεξεργαστών της AMD...

Ίσως με μια αναζήτηση στο Γούγλη και αρκετή ώρα ανάγνωσης φόρουμ, βρεις μια συγκεκριμένη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.