Jump to content



Gaming σε 2 ή 3++ Οθονες με απλες καρτες! (ΧΩΡΙΣ EYE Finity/CF/SLI κλπ)


Ghost

Recommended Posts

logo.jpg

Ναι, Καλά είδατε στο topic. υπάρχει ένα πρόγραμμα, που ονομάζεται 'Soft ΤΗ', το οποιο σας αφήνει να παίξετε σε πάνω από 2 οθόνες (ακόμα και 3), σε ΟΠΟΙΑ Κάρτα θέλετε. Δεν χρεάζεται ούτε CF/SLI ούτε τίποτα. Αρκεί το GPU να έχει εξόδους για 2 οθόνες, ή παραπάνω.

Για περισσότερα επισκεφτείτε:

kegetys.net - SoftTH Software Triplehead

Προσωπικά το έχω δοκιμάσει στο Need For Speed Hot Pursuit στην HD4870 μου, Και το έτρεχα στην 20ra και στην 17ra..

Η εγκατάσταση παίρνει λίγα δευτερόλεπτα μονο, και το μονο που έχετε να κάνετε, είναι να κάνετε extract 4-5 αρχεία από το ZIP του Soft ΤΗ στον φάκελο του παιχνιδιού.

Εδώ, και ένα βιντεάκι που τράβηξα, όταν έπαιζα World of Tanks beta (σε ΠΑΡΑΘΥΡΟ, γιατί αλλιώς το ratio χάλαγε την εικόνα.)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dMjQNiHdF6A]YouTube - World of Tanks (WOT) Beta / Running on dual monitor set-up[/ame]

Προσοχή: Δεν συνιστώ να δοκιμάσετε παιχνίδια με στόχαστρο. Γιατί θα σας σπάσουν τα νεύρα ;).

Δεν χρεάζεται ούτε αντάπτορα, ούτε νέα κάρτα.. ούτε τίποτα.. Απλά συνδέεται, και κάνετε το config.

Για να τρέχετε κάποιο παιχνίδι με 2 οθόνες, ανοίξτε το ένα config αρχείο, και στην μια οθόνη (ανάλογα ποια σας λείπει), βάζετε -1 στον αριθιμό.

ΠΧ:

deviceIDLeft=auto
deviceIDright=auto

vvv

deviceIDLeft=auto
deviceIDright=-1

Το μονο πρόβλημα που είχα, είναι ότι επειδή η κάρτα μου είναι στα όρια για το τροφοδοτικό, μου έδινε BSOD μετά από περίπου 10 λεπτά παιχνιδιού. Αλλα σε όσους έχουν υπεράνω και αρκετό, δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Μην περιμένετε να δουλεύει και σε όλα τα παιχνίδια.. Εγώ δηλαδή, σε εμενα δεν μου δούλεψε στα εξής που δοκίμασα:

Burnout Paradise: The Ultimate Box

Race Driver Grid

Grand Theft Αυτό IV / ΣΑ / 3 / VC

Αν και αυτό είναι ψιλό ψεύτικο multi monitor gaming, και πάλι.. από το τίποτα, με οποιαδήποτε κάρτα, παίζεται άνετα =]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.