Jump to content



προβλημα εμφανισης υποτιτλων @ MPHC


sofix

Recommended Posts

ξαφνικα απεκτησα θεμα με την εμφανιση των subs στον media player home cinema..

win 7 64bit

k-lite codec pack

ολα επαιζαν κομπλε ωσπου ξαφνικα

subsm.png

Uploaded with ImageShack.us

δοκιμασα

uninstall k-lite

registry clean

σκετο mphc παλι τα ιδια...

τσεκαρα control panel,languages%regional non unicode---greek

τιποτα δεν φαινεται να εχει αλλαξει και με τον media player 11 παιζουν κανονικα...

καπου παλαιοτερα πρεπει να την ειχα πατησει παλι,αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει..

εχει κανεις καμια ιδεα..

δεν θελω αλλον player,με εχει βολεψει αυτος..

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το με notepad και καντο save as... με κωδικοποίηση unicode μπας και αλλάξει τίποτα

δουλεψε!

το θεμα ειναι, τοσο καιρο πως ολα ηταν καλα?

μιλαμε αυτες τις ταινιες τις εχω δει απο 2 φορες και τις εχω ποσους μηνες.. δεν εχω αλλαξει τπτ στο pc ολο αυτο το καιρο...και επαιζαν μια χαρα...

δηλαδη πρεπει να κατσω να αλλαξω ολα τα αρχεια srt στο σκληρο μου???

κατι φταει με τον mpc διοτι οι αλλοι player διαβαζουν κανονικα τα αρχεια srt (ANSI)..O MPC ξαφνικα αποφασισε να μην τα διαβαζει?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ στην προηγούμενη εγκατάσταση που είχα και δεν βρήκα λύση. Τι την κωδικοποίηση, τι τα regionals, τι βάλε βγάλε cc cccp - klite -mpchc σκέτο, δεν χαμπάριάσε εκεί το βιολί του!

Την λύση με το unicode μόνο βρήκα... αλλά δεν γίνεται να αλλάξεις όλα τα srt! Οπότε άρχισα να χρησιμοποιώ τον potplayer και τον vlc που τους έπαιζαν και έκανα υπομονή μέχρι να έρθει η ώρα του format!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.