Jump to content



Βοηθεια με oc σε cpu και gpu


Dant3

Recommended Posts

Εχω το συστημα της υπογραφης και θελω να κανω λιγο oc,οχι τιποτα τρελα πραγματα,ετσι ωστε να κερδισω κατι ψιλα αλλα να μην υπαρχει περιπτωση μελλοντικου προβληματος για αυτο οχι υπερβολες.

δοκιμασα λιγο με multi τον 9850 και τον πηγα 2,7 με ολα auto και τον δοκιμασα με το linx και ηταν οκ.πηγα στα 2,8 και μου κολλαει οταν μπαινει στα παραθυρα.δοκιμασα να δωσω λιγο ρευμα αλλα αφου δεν ηξερα ποσο ειχε απο default το εβαλα στο 1,325(στο cpu z μου εδειχνε 1,314 οποτε το τσιμπησα λιγακι)

στα 2,9 μου πεταει κατευθειαν bsod οποτε καπου θελει ρευμα...

τωρα στην καρτα γραφικων δοκιμαζω με το overdrive.εχω τους 10.9(νομιζω να βαλω τους πιο καινουργιους στην 4870 δεν υπαρχει λογος) και απο 750/900 ειμαι στα 830/970 χωρις προβλημα.μεχρι ποσο μπορω να το παω με ασφαλεια?

edit:τωρα παιζω στα 2,7 και την καρτα στα 800/950 για να δω αν ειναι σταθερα και στα παιχνιδια

post-12158-1416074924,4042_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανενας τιποτα?

την καρτα την πηγα 800/1000 και προς το παρον ειναι οκ.μαλλον εκει θα την αφησω καθως βλεπω οτι πιο πανω πανε λιγες και δεν θελω να γινει καμια στραβη...

οσο αφορα τον επεξεργαστη εψαξα λιγο και δοκιμασα καποιες ρυθμισεις αλλα ματαια.με οτιδηποτε και να βαλω,πανω απο τα 2,7 δεν μπαινει windows.εβαλα ταση 1,35 και εβαλα και την ιδια στο cpu-nb voltage.να δωσω ταση στο nb?και αν ναι μου βγαζει 2 επιλογες για pci/core και ht voltage.και στις 2 δινω?

edit.ενεργοποιησα και το acc γιατι διαβασα οτι κανει διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.