Jump to content



Κατασκευαστικο λαθος? η μου φαινεται στο CM 690 II advance...


kyuubiii

Recommended Posts

Εστεισα το καινουριο μου pc στο εν λογο κουτι και βρηκα το μπελα μου....ολο κατι γινοταν στην εγκατασταση των win7 και οταν τελικα τα καταφερα εβλεπα μπλε οθονες ανα λιγα λεπτα

....θα μου πειτε που φταει το κουτι....εδω ειναι το εξης παραδοξο...εφαγα πανω απο 5 ωρες να καταλαβω τη σκ.τα παιζοταν...

και γινονταν ολα αυτα τα περιεργα με τις μπλε οθονες τα win7 κτλ...

Τι εφτεγε τελικα...ο χωρος που υπαρχει στην δεξια πλευρα του κουτιου που συνδεοντε οι σκληροι δισκοι ειναι αρκετα μικρος με αποτελεσμα να πιεζεται το καλωδιο sata στον σκληρο με το που εβαζα το πλαινο παραθυρο...

και να χανεται η επαφη ανα χρονικα διαστηματα...προς το παρον τον εχω ανοιχτο στα πλαγια μεχρι να παρω ενα καλωδιο sata με σχημα ''Τ'' ωστε να μην επηρεαζεται απ το πλαινο παραθυρο...

τι να πω 1-2 εκατοστα περισσοτερα θα ηταν αρκετα για να λυσει το προβλημα...τωρα ....φταει το κουτι ?? φταει το καλωδιο ??? δεν ξερω παντος τα καταφερε κ μου χαλασε το απογευμα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω στήσει υπολογιστή σε αυτό το κουτί και δεν είχα κανένα πρόβλημα!Μάλλον το καλώδιό σου πρέπει να είχε πρόβλημα.Επίσης σε εκείνο που είχα στήσει δεν είχα κανένα πρόβλημα απολύτως με χώρο.Και να σκεφτείς ότι έγινε τρομερό cable management.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ...ισως να ταν κ τα καλωδια,απλα στο 3 καλωδιο που δοκιμασα,εγιναν ολα κανονικα...για τους σκληρους αναποδα θα το δοκιμασω να δω αν γινεται...το cable management ειναι τρομερο...απλα η μικρη μου ενσταση ηταν αυτη ακριβως πισω απ τους σκληρους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.