Jump to content



μεγαλο προβλημα με εγκατασταση drivers σε ati 5470


bi171184

Recommended Posts

παιδια καλησπερα!εχω ενα μεγαλο προβλημα αυτην την στιγμη που γραφω..στο λαπτοπ της κοπελας μου(hp g62-a80sv, windows 7 64bit,ati radeon 5470),απεγκατεστησα σημερα τους μαμα drivers(8.67) για να περασω πιο καινουργιους.μετα απο την απεγκατασταση,εκανα clean με driver sweeper,αλλα με το που εκανα επαννεκινηση,ενω μπαινω στα windows,εχω μαυρη οθονη!τωρα ειμαι σε safe mode και οταν παω να κανω εγκατασταση τους καινουργιους η τους ιδιους drivers,μου βγαζει μηνυμα: απετυχε η φορτωση του προγραμματος οδηγησης εντοπισμου! τι να κανω? εχω την Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable 64bit εγκατεστημενη,δοκιμασα να την κανω repair κ clean επισης αλλα μου λεει:windows installer service could not be accessed.contact oyur support personnel to verifuy that the windows installer serviece is properly registered!τι να κανω?ειναι επειγον!επισης δοκιμασα να απενεργοποιησω το τοιχος προστασιας των windows αλλα δεν εγινε κατι παλι!βοηθεια παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

μου μοιάζει περίπτωση καμμένης κάρτας γραφικών

όπως όταν είχε καεί στο δικό μου hp:hm:.

ωπα!τι ειπες τωρα?μα μερικες ωρες πριν,ο driver λειτουργουσε..βασικα ξερεις κατι?σημερα

που ανοιξα το gpu-z,βλεπω graphic card:intel hd accelerator..μου εκανε εντυπωση γιατι

μπαινω μετα στο ccc και στην τελευταια καρτελα εχει επιλογη για το ποια καρτα γραφικων

θελεις να χρησιμοποιειται αναλογα με την χρηση του υπολογιστη.ηταν επιλεγμενη

λοιπον η ati 5470 και ηταν προεπιλεγμενη μονο η intel hd acceleretor σε περιπτωση που

χρησιμοποιω το λαπτοπ με μπαταρια.ξετικαρω λοιπον αυτο,ασχετα που εχω βγαλει την μπαταρια,

και ξανατρεχω gpu-z και ccleaner για να δω πληροφοριες του συστηματος..το αποτελεσμα ηταν

παλι το ιδιο:intel hd στα στοιχεια της καρτας γραφικων!ο ccc παντως λειτουργουσε,και οι drivers

που μου εδειχνε ηταν οι 8.67.λες να καηκε η καρτα?πως το βλεπω αυτο?

μου κανει εντυπωση γιατι ο υπολογιστης αγοραστηκε πριν απο 1 μηνα..τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις βγάλει τους οδηγούς της ati δε σου εμφανίζεται κάποιο μήνυμα οτι βρέθηκε νέο υλικό και να αρχίζει αναζήτηση κι εγκατάσταση οδηγών;

στη διαχείρηση συσκευών εμφανίζεται η ati κάρτα, ή μόνο η intel;

δεν κάνεις μία επαναφορά συστήματος σε προηγούμενη ημερομηνία μήπως και...;

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις βγάλει τους οδηγούς της ati δε σου εμφανίζεται κάποιο μήνυμα οτι βρέθηκε νέο υλικό και να αρχίζει αναζήτηση κι εγκατάσταση οδηγών;

στη διαχείρηση συσκευών εμφανίζεται η ati κάρτα, ή μόνο η intel;

δεν κάνεις μία επαναφορά συστήματος σε προηγούμενη ημερομηνία μήπως και...;

οταν εβγαλα τους drivers και μετα το driver sweeper,κανοντας επανεκκινηση,μου βγαζει

μαυρη οθονη με το που φορτωνουν τα windows,οποτε δεν μπορω να δω τι κ αν

βγαζει ενημερωση κ μπαινω αναγκαστικα σε safe mode!στην διαχειριση συσκευων

παντως την αναγνωριζει και την ati 5470 μαζι με την intel hd,στην κατασταση συσκευης

ομως δεν μου βγαζει πληροφοριες ομως γιατι ειμαι λεει σε ασφαλη λειτουργια ενω αν

κανω ενημερωση στο προγραμμα οδηγησης,μου λεει οτι ειναι ηδη ενημερωμενο με την

εκδοση 8.71!τι γινεται?

επαναφορα συστηματος μπορω να κανω σε safe mode που ειμαι?δεν εχω κανει ποτε κ δεν

πως!επισης δεν εχω δισκο επαναφορας ουτε αντιγραφο ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

α οκ τότε, μάλλον έχει γίνει μπέρδεμα από τα υπολείμματα των οδηγών.

με την intel δεν μπορείς να μπείς windows;

πως γινεται να μπω windows με την intel hd?μπορει να εγινε μπερδεμα αν και με το

driver sweeper καθαρισα μονο τα αρχεια ati...μπορω να δοκιμασω επαναφορα συστηματος

στην κατασταση που ειμαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.