Jump to content



Αγορά laser πολυμηχανήματος με fax


Recommended Posts

Χαιρετώ το forum.

Θέλω να αγοράσω πολυμηχάνημα laser με fax, για εκτύπωση τιμολογίων ως κύρια χρήση και δευτερέυον ως και σπάνια χρήση την αντιγραφή και σάρωση. Δυστυχώς λόγω πελατών χρειάζομαι και fax, όπου και προκύπτει το μικρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Οι φθηνοί laser εχουν ενα tray και ένα document feeder για να στέλνεις fax. Το θέμα είναι καθώς θα χρησιμοποιηθούν προ-εκτυπωμένα τιμολόγια, γίνεται η λήψη των fax να γίνει μέσω του document feeder? Αλλιώς για να μην εκτυπωθεί fax πάνω σε τιμολόγιο, κάθε φορά που έρχεται fax θα πρέπει να βγάζω τα τιμολόγια και να βάζω κενές Α4.

Γνωρίζει κανείς πολυμηχάνημα που να λύνει αυτό το πρόβλημα? Θα πρέπει να πάω σε εκτυπωτή με 2 trays?

Αυτοί που βρήκα εγώ σαν value for money είναι:

Lexmark X204N

HP M1212nf

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καλύτερα έναν laser εκτυπωτή καλό που θα τον έχεις μόνο για τα τιμολόγια και ένα φθηνό πολυμηχάνημα/fax για τις υπόλοιπες δουλειές.

Αφού προορίζεται για επιχείρηση απέφυγε την λύση όλα σε ένα επειδή έτσι και σου χαλάσει σταματάς να τυπώνεις αποδείξεις και δεν λέει (too bad for bussines).

Link to comment
Share on other sites

Και να βρείς πολυμηχανημα με πολλά tray δεν υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις απο

ποιο tray θα παίρνει το χαρτί. Το tray που θα έχεις ως default θα δίνει το χαρτί αν είναι

να εκτυπωθεί κάτι.Διαχωρισμός δεν έχω δει ακόμα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.