Jump to content



Βοήθεια σε ρύθμιση BIOS


ss42ss

Recommended Posts

γεια σας παιδια... θελω να μου πειτε αν η θερμοκρασια στον cpu ειναι καλη με την στοκ ψυκτρα κ πως θα κανω τις μνημες να τρεχουν στα 1600MHz, 1.65V και τα timings 9-9-9-24

το pc ειναι αυτο τις υπογραφης μου.

P.S δν εχει εγκατασταθει ακομα το λειτουργικο.

ImageShack slideshow

Link to comment
Share on other sites

Βαλε manual

Dram frequency 1600

Dram voltage 1.65

Dram timings 9-9-9-24

Τα υπολοιπα auto

Αν δεν κανεις o/c με την μαμα ψυκτρα θα εισαι οκ.Επισης αν θες να δεις θερμοκρασιες πρεπει να τρεξεις καποιο αναλογο προγραμμα πχ prime linx .

Link to comment
Share on other sites

Βαλε manual

Dram frequency 1600

Dram voltage 1.65

Dram timings 9-9-9-24

Τα υπολοιπα auto

Αν δεν κανεις o/c με την μαμα ψυκτρα θα εισαι οκ.Επισης αν θες να δεις θερμοκρασιες πρεπει να τρεξεις καποιο αναλογο προγραμμα πχ prime linx .

ebala to voltage 1.64V

ta timings 9-9-9-24

k frequency 1600

alla anaboun kati labakia panw stin mitriki tou cpu ton NB kai ton mnimwn

Link to comment
Share on other sites

βάλε 1.66 καλύτερα στις μνήμες.τι χρώμα είναι τα λαμπάκια?ανάβουν στιγμιαία και σβήνουν μετά ή μένουν μόνιμα αναμένα?

EDIT: άμα βάλεις τις μνήμες στα 1600 το uncore frequency πρέπει να είναι 3200.Λογικά θα το κάνει μόνο του άμα το έχεις στο auto αλλά καλού κακού ρύθμισε το εσύ

Link to comment
Share on other sites

βάλε 1.66 καλύτερα στις μνήμες.τι χρώμα είναι τα λαμπάκια?ανάβουν στιγμιαία και σβήνουν μετά ή μένουν μόνιμα αναμένα?

EDIT: άμα βάλεις τις μνήμες στα 1600 το uncore frequency πρέπει να είναι 3200.Λογικά θα το κάνει μόνο του άμα το έχεις στο auto αλλά καλού κακού ρύθμισε το εσύ

τα λαμπακια αναβουν μονο οταν ειμαι μεσα στο bios ειναι οκ τωρα

μονο διπλα απο τισ μνημεσ ειναι ενα πρασινο κ αθτο γιατι εχω 1,66 τισ μνημες....επισησ ενεργοποιησα και το X.M.P

edit

οι θερμοκρασιες ειναι γυρο στους 43-48 πριν ειχα 50+ γιατι δν ειχε πατισει καλα η ψυκτρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.