Jump to content



Πρόβλημα με usb tv stick


hurin

Recommended Posts

Αγόρασα από ebay ένα usb stick για να βλέπω τα ψηφιακά στο pc, αλλά αυτό βρίσκει μόνο τα ψηφιακά της ΕΡΤ, και όχι τα mpeg4 (ANT1, ALTER κ.λ.π).

Το στικάκι είναι το Kworld USB DVB-T TV Stick II (DVB-T395U).

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

μόνο με το δικό του πρόγραμμα σκαννάρεις ; σε τι windows είσαι;

Είμαι με win7 x64 ultimate. Έχω δοκιμάσει τα δικά του προγράμματα, το dscaler που κολλάει όταν το βάζω να σκανάρει, και με το DCDVBSource το οποίο κάτι βρίσκει στις συχνότητες των mpeg4, αλλά τίποτα.

post-103-1416075003,065_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος driver για το συγκεκριμένο. Παίζει να βάλω άλλον generic, ή τα 7άρια δεν θα με αφήσουν?

Μήπως να λείπουν οι codecs? Με τί παίζουν αυτά τα στικάκια?

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να τίθεται θέμα codec (που να πρέπει να τον βάλεις εσύ εκ των υστέρων).

Με το media center δοκίμασες να σκαννάρεις ;

Πιάνει μόνο τα mpeg2. Θα το βάλω σε winxp να δω αν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμάζεις να στείλεις ένα mail στο support τους; μπορεί να σου δώσουν κάποια λύση ;)

Ούτε σε xp παίζει.

Έχω στείλει mail στο support της kworld και η απάντηση ήταν να ξαναπεράσω τους drivers. Μα, άν δεν είχαν περαστεί σωστά οι drivers (πιστοποιημένοι από ms), δεν θα λειτουργούσε καθόλου, όχι να πιάνει τα μισά κανάλια!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.