Jump to content



Προβλημα tearing με games και video


Vallgox

Recommended Posts

Προσφατα αγορασα ενα pc με ati shphire hd6850,amd phenom x4 3.2,Corsair XMS3 2GB DDR3-1333 Ram Dimm(x2),MSI 870A-G54,windows 7 ultimate και οθονη dell 23u11h (η συνδεση ειναι με τωρα dvi-d ή το βαζω και με dp αμα ειναι)

Ενω εχω κατεβασει κανονικα ολους τους νεους drivers για ολα τα κοματια,καθε φορα που παω να παιξω ενα game ή να δω μια ταινια ανεξαρτητως settings και hd ή normal αναλυσεις,οταν κινειτε η καμερα,μου βγαινουν κατι σαν γραμμες οριζοντιως στην εικονα,σαν να κοβετε-διαστρεβλωνετε καπως η εικονα και ειναι πολυ σπαστικο.

Noμιζω οτι λεγετε tearing το προβλημα και οτι λυνετε αμα ενεργοποιησεις το V-sync στα optons του καθε game αλλα το crysis warhead πχ που παιζω τωρα δεν ειχει τετοια επιλογη.Μου το κανει και σε ολα τα video,στις ταινιες(ανεξαρτητως player),αμα κουνισω ενα παραθυρο κτλ.Εκει πως το λυνω;

Παταω κατι απο το control center του software της καρτας μου;(αν ναι τι; βημα-βημα) ή ειναι θεμα hardware?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.