Jump to content



AMD Phenom II 720 BE - Kingston HyperX ddr3 2000c8


qbiefox

Recommended Posts

Πωλειται AMD Phenom II 720 BE (x3, 2.8gHz, unlocked multi), με την εργοστασιακη του ψυκτρα και αποδειξη για εγγυηση 1.5 χρονο ακομα.

SOLD

Επισης ενα σετακι (2x2gb) Kingston HyperX ddr3 KHX2000C8D3T1K2, στα 2000 Mhz με Cas Latency 8. Εχουν lifetime εγγυηση - αποδειξη. Φορανε Elpida Hyper και έχουν τις ψηλες μπλε ψυκτρες. Εχουν τα συγκεκριμενα SPD :

2000 : 8-8-8-24

1866 : 7-8-7-20

1750 : 7-7-7-21

1600 : 6-7-6-18

1500 : 6-6-6-18

Official spec sheet (pdf)

Review απο διπλανο forum των αντιστοιχων με CL9. Οι δικες μου ειναι higher binned (CL8), οποτε μαλλον παιζουν καλυτερα :)

110 euro

Αθηνα χερι με χερι, αλλιως καταθεση σε λογαριασμο και αποστολη με εξοδα παραληπτη.

Link to comment
Share on other sites

Για τον phenom :

No1 o YOCJ, με τον οποιο εχω επικοινωνια για να κανονισουμε τις λεπτομεριες. Αν στραβωσει κατι...

Νο2 ο waterbear, και

Νο3 ο asssc, ο οποιος τελικα απαντησε, αλλα δεν προσφερει το full ποσο, αλλα λιγοτερα.

Για οποιοδηποτε νεο θα ενημερωσω την αγγελια. Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Οι μνημες παραμενουν διαθεσιμες...

Link to comment
Share on other sites

O phenom ταξιδευει στον YOCJ, τον οποιο ευχαριστω για την αψογη και γρηγορη συνεργασια.

Update τιμης για τις Kingston στα 110 ευρω. Αντε να φευγουν...

Οι μνημες ειναι 9 μηνων, παιζαν παντα με ενα 14αρη fan να τις κρυωνει, και δεν φαγαν ποτε πανω απο 1.65v, αφου δεν ειχα το καταλληλο cpu για να τις ανεβασω ψηλα. Για αυτο και τις δινω, κριμα ειναι να καθονται...

Link to comment
Share on other sites

(^_^) ^3

Αντε να φυγουν ρε παιδια. Φορανε Elpida Hyper MGH-E, τα οποια ειναι δυσευρετα και ιδανικα για οποιον θελει να παιξει με χαμηλα flat timings. Επισης ειναι σκυλια και ακουνε πολυ καλα στο ρευμα. Νομιζω τετοια φοραγαν και οι παλιες καλες dominator GT. Εγω δεν εχω καλο cpu να τις ανεβασω, κριμα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.