Jump to content



Αsrock e350m1


AlexanderK

Recommended Posts

Απο χθες πανευτυχής κάτοχος της asrock e350m1.

Καμία σχέση με atom...Ουτε ίχνος παραμικρής καθυστέρησης. Αισθάνομαι οτι χειρίζομαι κανονικό desktop...Οτι καλύτετο για τα λεφτά του (109€).Μέχρι και ταυτοχρόνο 1080p playback σε οθόνη και τηλεόραση. Πολύ μεγάλη εντύπωση.Ψάχνω όμως λίγο για overclocking και δεν βρίσκω τίποτα. Στο bios δεν υπάρχει καμμία επιλογή.

Έχει βρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες πανευτυχής κάτοχος της asrock e350m1.

Καμία σχέση με atom...Ουτε ίχνος παραμικρής καθυστέρησης. Αισθάνομαι οτι χειρίζομαι κανονικό desktop...Οτι καλύτετο για τα λεφτά του (109€).Μέχρι και ταυτοχρόνο 1080p playback σε οθόνη και τηλεόραση. Πολύ μεγάλη εντύπωση.Ψάχνω όμως λίγο για overclocking και δεν βρίσκω τίποτα. Στο bios δεν υπάρχει καμμία επιλογή.

Έχει βρει κανείς κάτι?

Μεγειες το καινουργιο εργαλειο

κριμα αν δεν εχει επιλογες για overclocking

γιατι το προηγουμενο μοντελο της asrock με ατομ 330- ιον ειχε

τωρα οσον αφορα την καθυστερηση που λες εχω ιντελ με ατομ 330 με 2 γιγα μνημη [win 7]για καθε μερα

και δεν βλεπω κατι να με στεναχωρει και μεχρι τα 720p παει σφαιρα απο κει και πανω λογω

ελειψης hardware accelaration το χαος ας οψεται η ιντελ με τις επιλογες της

περιμενω βεβαια αν και ανακοινωθηκε να βγουνε μαζικα καρτες pci σε ατι 5450 να την βαλω

πανω να παρει πανω της το βαρος και να ανεβουμε στα 1080 p και με hdmi

Link to comment
Share on other sites

περιμενω βεβαια αν και ανακοινωθηκε να βγουνε μαζικα καρτες pci σε ατι 5450 να την βαλω

πανω να παρει πανω της το βαρος και να ανεβουμε στα 1080 p και με hdmi

Tι να την κάνεις την 5450? Θες και dx11? Θεωρώ ότι είναι μια χαρα η 4350. Ψιλοακριβές , αλλά και στην ευρώπη κάτω απο 45ευρώ δεν βρίσκεις και δεν νομίζω να πέσουν οι τιμές τους. Εχει βγάλει και η powercolor 4350 pci αν δεν κάνω λάθος.

edit : απ'ότι βλέπω η 5450 pci κυκλοφόρησε στην ευρώπη απο την powercolor αλλα και αυτή στην ίδια τιμή 48 ευρώ. link

Link to comment
Share on other sites

Tι να την κάνεις την 5450? Θες και dx11? Θεωρώ ότι είναι μια χαρα η 4350. Ψιλοακριβές , αλλά και στην ευρώπη κάτω απο 45ευρώ δεν βρίσκεις και δεν νομίζω να πέσουν οι τιμές τους. Εχει βγάλει και η powercolor 4350 pci αν δεν κάνω λάθος.

4350 ηθελα να πω:slap: εκανα λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aυτη ειναι η εκδοση με τον διπυρηνο επεξεργαστη εε?

και ειμαι σε σκεψεις για htpc .. αν και καλοβλεπω και το pico2

(το καθενα εχει και τα + και τα - του)

δεν παιρνει τροφοδοσια 4/8ΡΙΝ η δεν την βλεπω ?

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο...έχω ελαφρώς περιέργα χρώματα....οσο και αν εχω προσπαθήσει να τα ρυθμίσω δεν βγάζω άκρη.Σαν να είναι πολύ έντονο το κίτρινο...Έχει ακούσει κανείς κάτι???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ουτε ίχνος παραμικρής καθυστέρησης.

μηπως.... υπερβαλεις λιγο? Η εχεις καποιο ακυκλοφορητο μοντελο?

Aλέξανδρε κάνει καθόλου θόρυβο?Θέλω να την αγοράσω για media center αλλά θέλω να είναι όσο το δυνατόν αθόρυβη γιατι φοβάμαι για το ανεμιστηράκι που είναι μικρό....

χμμμμ... και μενα θα με ενδιεφερε το θεμα του θορυβου

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το ανεμιστηράκι της έκανε λίγο θόρυβο αλλά σε κουτι με καλό airflow ήταν πολύ δροσερη...

Σήμερα το πρωί την πήγα για rma στο e-shop....

Δεν αναγνώριζε καμία συσκευή σατα....Ουτε σκληρό ουτε dvd...Αναμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

iXBT Labs - ASRock E350M1 Motherboard - Page 2: Overclocking, performance, power consumption

Εδώ λέει Availability μείον στο Overclocking...

Και στο Bios δεν έχει κάτι για αλλαγή του FSB.

Υπάρχει μια πιθανότητα να γίνεται μέσω του ΑΜD Overdrive.

Δοκίμασε και βάλε την τελευταία έκδοση από εδώ:

http://www.thelab.gr/amd-epeksergastes/amd-overdrive-4-0-4-released-96193.html

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.