Jump to content



Unigine Heaven Benchmark 2.5 (DX11)


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Πολύ καλή καρτούλα! Δεν σου κάνει artifacts εκεί πάνω; Εγώ πάνω από 1265 δεν έχω δοκιμάσει...

Μακάρι η 2η που θα σου έρθει να μην ανεβαίνει τόσο, να μην με περνάς στα benches!

:p

OT: Οι 8.961.2 πάνε καλά στο bf3; Στο φόρουμ του Ατιμαν έστειλε ένας ότι δεν παίζουν καλά και δεν τους έχω περάσει ακόμα...

Στα benches είδες διαφορές από τους 8.951.8;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δεξί click πάνω στο εικονίδιο του afterburner και μετά properties εκεί που έχει το target μετά τα εισαγωγικά βάζεις ένα κενό και -xcl. Θα σου βγάλει μετά μήνυμα ότι αυξήθηκαν τα όρια του ccc...

το δοκίμασα αυτό που λες μου ζητάει να κάνει reboot και όταν το ανοίγω η κολλάει το pc η δεν ανοίγει

post-20002-1416075887,7016_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα αυτό που λες μου ζητάει να κάνει reboot και όταν το ανοίγω η κολλάει το pc η δεν ανοίγει

Μετά για να τρέξει πρέπει να το αφαιρέσεις πάλι...

Αυτό που λές κολλάει περίεργο μου φαίνεται...

Για να το φέρεις στην κατάσταση που ήταν πριν βάζεις -rcl το τρέχεις μιά φορά, μετά restart, μετά αφαιρείς το -rcl και τρέχεις πάλι το afterburner...

Link to comment
Share on other sites

Μετά για να τρέξει πρέπει να το αφαιρέσεις πάλι...

Αυτό που λές κολλάει περίεργο μου φαίνεται...

Για να το φέρεις στην κατάσταση που ήταν πριν βάζεις -rcl το τρέχεις μιά φορά, μετά restart, μετά αφαιρείς το -rcl και τρέχεις πάλι το afterburner...

τελικά δεν μπορώ να βρω άκρη άμα θέλεις να σου δώσω τους κωδικούς σε pm στο team viewer μήπως κάνω κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή καρτούλα! Δεν σου κάνει artifacts εκεί πάνω; Εγώ πάνω από 1265 δεν έχω δοκιμάσει...

Μακάρι η 2η που θα σου έρθει να μην ανεβαίνει τόσο, να μην με περνάς στα benches!

:p

OT: Οι 8.961.2 πάνε καλά στο bf3; Στο φόρουμ του Ατιμαν έστειλε ένας ότι δεν παίζουν καλά και δεν τους έχω περάσει ακόμα...

Στα benches είδες διαφορές από τους 8.951.8;

Απο 1300 και πανω αρχιζουν τα artifacts(αν και τελειωνει το heaven). Οι μνημες δεν πανε παραπανω.

Στο BF3 δεν μου παρουσιασαν κανενα προβλημα και μου εδωσαν και παραπανω καρε :magic:

Link to comment
Share on other sites

Ώρα να περάσω τους 8.961.2...

:dance3:

τελικά δεν μπορώ να βρω άκρη άμα θέλεις να σου δώσω τους κωδικούς σε pm στο team viewer μήπως κάνω κάτι λάθος

Όποτε θέλεις φίλε στείλε...

Ίσως βρούμε τι φταίει, αν και μέσω teamviewer λίγο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση του Benchmark

Heaven DX11 v3.0

Changelog

Added Mac OS X version compatible with 10.7+ (no tessellation).

Added support for Intel HD 3000 GPU (no tessellation).

Improved support for multi-monitor configurations.

Added support for NVIDIA 3D Surround (multi-monitor stereo 3D).

Enhanced NVIDIA 3D Vision support.

New cross-platform launcher without .NET dependencies.

Fixed Phoronix Test Suite compatibility issue.

Fixed minor visual artifacts.

Improved compatibility with Mesa drivers.

Improved detection of new GPUs.

Δεν το έτρεξα ακόμα να δω αν έχει διαφορές στα αποτελέσματα με τη παλιά έκδοση

Edit

Τελικά μάλλον έχει διαφορές

με την έκδοση 2.5 η 6970 (950/1450) έβγαζε score περίπου 920 με 8x anti-aliasing @1920x1080

ενώ η 3.0 με ίδιες ρυθμίσεις έδωσε 1111 σε ένα πρώτο run

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.