Jump to content



problem με ati 9600


Daywalker

Recommended Posts

εχω μια asus 9600 xt και εχοντας εγκαταστισει το smart doctor μου παρουσιαζει προβληματα οπως βγαζει μυνημα οτι δεν λειτουργει το fan της καρτας και σε καθε παιχνιδι μετα απο λιγη ωρα με πεταει εξω.Διαβαζωντας το manual καπου ελεγε οτι το smart doctor δεν λειτουργει σε καρτες της 9600 se, 9200se.μηπως ξερεις κανεις κατι παραπανω να μου πει αν φταιει το smart doctor?Στο μυνημα οτι δεν λειτουργει το fan κλεινει η οθονη αλλα το fan της καρτας λειτουργει:mad: :...:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ανακαλιψα τι φταιει.Η καρτα οταν ξεκιναει τρεχει σε 499 engine clock και 594 memory clock διλαδη στα εργοστασιακα του δεν το εχω πειραξει.Απο οτι φαινεται ομως δεν ειναι σταθερο,και με ενα κατεβασμα κατα 50 και στα δυο λειτουργει μια χαρα.Τι προτεινεται να τιν στειλω για αλλαγμα η να την κρατησω ως εχει?:confused::dots:

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ την ASUS 9600XT και το προβλημα μου ειναι οτι οταν ανοιγω το pc και την στιγμή που παει να μπει στην επιφανεια εργ σβηνει η οθονη, με επανεκινηση λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε την κάρτα,δεν εχει πρόβλημα.Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το βγάλεις το smart doc. Ουτε θερμοκρασιες ανεβάζει ούτε σταματαει το fan.Την εχω δουλεψει αυτη την καρτα με 531 core και 342 mem ασταματητα και ειναι όλα φυσιολογικά.......:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.