Jump to content



Πρόβλημα στο mouse και μη αναγνώριση του προβλήματος


Martyras

Recommended Posts

Χαιρετώ,

Πριν 3 εβδομάδες το razer deathadder μου παρουσίαζε πρόβλημα στο αριστερό click , συγκεκριμένα το φαινόμενο double-click.Το 1ο πράγμα που 'έκανα ήταν να έρθω σε επικοινωνία με την Razer , όπου σαν απάντηση πήρα να επικοινωνήσω με τον retailer μου, πράγμα πού έκανα.Η απάντηση τους ήταν ότι θα σταλθεί στην αντιπροσωπεία.

Μετά απο αναμονή 3 εβδομάδων με παιρνουν τηλέφωνο λέγοντας μου ότι στο ποντίκι δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα,πράγμα που είναι αδύνατο μιας κ πριν το στείλω περίμενα 2 μέρες παραπάνω πριν δηλώσω το πρόβλημα παίζοντας με αυτό για να είμαι σίγουρος.

Τους είπα να το στείλουν ξανά στην αντιπροσωπεία πράγμα που δεν δέχονται να το κάνουν και ότι θα πρέπει να πας να το παραλάβω , τι κάνω?:wall:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

Πριν 3 εβδομάδες το razer deathadder μου παρουσίαζε πρόβλημα στο αριστερό click , συγκεκριμένα το φαινόμενο double-click.Το 1ο πράγμα που 'έκανα ήταν να έρθω σε επικοινωνία με την Razer , όπου σαν απάντηση πήρα να επικοινωνήσω με τον retailer μου, πράγμα πού έκανα.Η απάντηση τους ήταν ότι θα σταλθεί στην αντιπροσωπεία.

Μετά απο αναμονή 3 εβδομάδων με παιρνουν τηλέφωνο λέγοντας μου ότι στο ποντίκι δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα,πράγμα που είναι αδύνατο μιας κ πριν το στείλω περίμενα 2 μέρες παραπάνω πριν δηλώσω το πρόβλημα παίζοντας με αυτό για να είμαι σίγουρος.

Τους είπα να το στείλουν ξανά στην αντιπροσωπεία πράγμα που δεν δέχονται να το κάνουν και ότι θα πρέπει να πας να το παραλάβω , τι κάνω?:wall:

Να το τεσταρεις μπροστά τους ώστε άμα έχει θέμα όπως λες να το δουν και να μην σε ταλαιπωρούν (δεν λέω πως δεν έχει πρόβλημα μην παρεξηγηθούμε)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με το ikari laser από steelseries που είχα αγοράσει από το Πλαίσιο. Όταν έκανα αριστερό κλικ, καμιά φορά έκανε διπλό αριστερό κλικ αλλά το πρόβλημα αυτό το έκανε 1 φορά στα 50κλικ. Φοβόμουνα μήπως και δεν μου το άλλαζαν. Πχ θα το τέσταρε κάποιος εκεί, θα έκανε 5-10 κλικ, θα έβλεπε ότι ήταν "μια χαρά"(δεν θα του τύγχανε το πρόβλημα) και θα μου το δίνανε πάλι πίσω.

Ειδικά εφόσον δεν είχε πια το Πλαίσιο το συγκεκριμένο ποντίκι. Αλλά το πήγα, το πήρανε και μετά από μερικές ημέρες μου δώσανε πίσω ένα νέο(oem, χωρίς, κουτί, κλπ) ikari. Μπράβο στο Πλαίσιο αν και στο παρελθόν(πριν από 10+ χρόνια) με είχαν ταλαιπωρήσει με μια motherboard που είχα αγοράσει και ήταν καμμένη(και με ανοιχτό κουτί) από τη πρώτη στιγμή και μετά ο τεχνικός προσπαθούσε να με πείσει ότι έσταξε ο ιδρώτας μου ή/και καμία κόκα κόλα επάνω της και την έκαψα όταν πήγα να τη βάλω.

Γενικά από εκείνο το περιστατικό τώρα πια έχω μάθει και πάντα τσεκάρω το κουτί όταν παίρνω κάτι, να δω εάν όντως είναι σφραγισμένο, κλπ και εάν δεν είναι, πάντα το σημειώνω και το αναφέρω πριν το παραλάβω το προϊόν. Γιατί εδώ στη μπανανία που μένουμε, τα μαγαζιά είναι ανταλλακτήρια για τους γνωστούς και φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα αριστερό κλικ, καμιά φορά έκανε διπλό αριστερό κλικ αλλά το πρόβλημα αυτό το έκανε 1 φορά στα 50κλικ. Φοβόμουνα μήπως και δεν μου το άλλαζαν. Πχ θα το τέσταρε κάποιος εκεί, θα έκανε 5-10 κλικ, θα έβλεπε ότι ήταν "μια χαρά"(δεν θα του τύγχανε το πρόβλημα) και θα μου το δίνανε πάλι πίσω.

Αυτό ακριβώς φοβάμαι και εγώ, άλλα το δικό μου το παρουσιάζει πιο συχνά , 20-30 κλικ.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Σήμερα πήγα στο κατάστημα για να παραλάβω το mouse , τους εξήγησα ότι θέλω ο τεχνικός τους να το βάλει μπροστά μου και να το δοκιμάσει, πράγμα που αρνήθηκαν, με την δικαιολογία οτι έχουν 1 τεχνικό και δεν μπορούν να τον απασχολήσουν.

Βγάζουν την ουρά τους απέξω γιατί λένε ότι το στείλανε στον εισαγωγέα της Razer στην Ελλάδα όπου και ελέγχθηκε. Τους έβαλα να το 3αναστειλουν με δική μου σημείωση οτι: "να ασχοληθεί κάποιος με το ποντίκι τουλάχιστον για 10 λεπτά και το πρόβλημα θα εμφανιστεί.

Είμαι σχεδόν σίγουρος όμως οτι πάλι θα έρθει με απόφαση "δεν βρέθηκε βλάβη".Αν γίνει αυτό τι άλλο να κάνω?:wall:

Το ποντίκι έχει ΣΙΓΟΥΡΑ πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Σήμερα πήγα στο κατάστημα για να παραλάβω το mouse , τους εξήγησα ότι θέλω ο τεχνικός τους να το βάλει μπροστά μου και να το δοκιμάσει, πράγμα που αρνήθηκαν, με την δικαιολογία οτι έχουν 1 τεχνικό και δεν μπορούν να τον απασχολήσουν.

Βγάζουν την ουρά τους απέξω γιατί λένε ότι το στείλανε στον εισαγωγέα της Razer στην Ελλάδα όπου και ελέγχθηκε. Τους έβαλα να το 3αναστειλουν με δική μου σημείωση οτι: "να ασχοληθεί κάποιος με το ποντίκι τουλάχιστον για 10 λεπτά και το πρόβλημα θα εμφανιστεί.

Είμαι σχεδόν σίγουρος όμως οτι πάλι θα έρθει με απόφαση "δεν βρέθηκε βλάβη".Αν γίνει αυτό τι άλλο να κάνω?:wall:

Το ποντίκι έχει ΣΙΓΟΥΡΑ πρόβλημα!

Ζήτησες να μιλήσεις με προϊστάμενο?

Link to comment
Share on other sites

Πες τους ότι από τη στιγμή που τους λες ότι έχει πρόβλημα και όντως έχει,τότε να το εξετάσουν μπροστά σου ότι είναι οκ,αλλιώς δεν το παίρνεις!!!Και που ξέρεις εσύ αν δεν το τσεκάρεις εκείνη τη στιγμή ότι είναι οκ στην τελική!?Οπότε θα δοκιμαστεί εκεί και θα τους αποδείξεις τις μπαρούφες τους.

Ή αλλιώς στην τελική το παίρνεις και την ίδια μέρα το επιστρέφεις και τους λες ότι το πρόβλημα εξακολουθεί και υπάρχει.Και ή σου δίνουν άλλο ή πιστωτικό και ας εξεταστεί μπροστά σου πρώτα για να αποδειχθεί ότι έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.