Jump to content



the system has halted !!! VGA???


Nio_S2000

Recommended Posts

Καλημερα παιδια...εχθες το βραδυ το λαπτοπ ενος φιλου παρουσιασε ενα προβλημα...οταν ανοιγει το pc λιγο πριν μπει στην επιφανεια εργασιας του πεταει μπλε οθονη με γραμμες καθετες οπου και του εμφανιζει το παρακατω μνμ

BLUE SCREEN

hardware malfunction

call your hardware vendor for support

*the system has halted*

το λαπτοπ ειναι fujitsu siemens amilo xi2428 με εγκατεστημενα τα windows 7 32bit.

οι κινησεις που εκανα μπας και το διορθωσω ειναι οι εξης:

-μπηκα με ασφαλη λητουργεια οπου και ανοιξε χωρις κανενα προβλημα

-αλλαξα θεσεις στα dimmakia αλλα τπτ.

-εκανα φορματ σε windows 7 32bit , windows 7 64bit , vista 32bit...το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει

-εκανα απεγκατασταση του drivers απο την καρτουλα και δουλεψε...μολις προσπαθησα ομως να ξανα περασω τους ιδιους η και αλλους οπως απο το σιτε την nvidia η απο την siemens παλι μπλε οθονες και μνματα

-ετρεξα το pc check 6.0 οπου και τα ελενξα και δεν μου εμφανισε πουθενα προβλημα...ουτε καν και στισ μνημες της καρτας γραφικων

-απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι τα εχει παιξει η καρτουλα λογο υπερθερμανσης.

ακουω προτασεις για το τι αλλο μπορει να φταιει για να μην τον παρω και στο λαιμο μου ;)

το λαπτοπ ειναι εκτος εγγυησης.

προκαταβολικα ευχαριστω:T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θερμοκρασιες ειχε πριν γτ οπως ειπα και παραπανω το λαπτοπ δεν ειναι δικο μου...και τωρα που λητουργει το λαπτοπ χωρις εγκατεστημενους τους drivers της καρτας γραφικων δεν μπορουμε να βγαλουμε σαφη συμπερασματα ( CPU 33 , hdd 37 ). Σε bench για γραφικα δεν μπορω τεσταρω την καρτουλα για να δω σε τι βαθμους μπορει να ανεβει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.