Jump to content



Acer 1502LMi


loubas

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι να παρω το Acer 1502LMi με AMD 64 3200+ 512ram 60hdd +-dvdr 9600 64mb.

Πως το βλεπετε το συστημα? Θα τραβαει στα παιχνιδια?

Αν το εχει δοκιμασει κανεις ας πει εντυπωσεις.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Ακου επιδή και εγώ τον τελευτάιο καιρό το ψάχνω για λαπτοπ αν δεν έχεις πολλά να διαθέσεις καλή επιλογή ειναι το Travelmate 292Lci του οποίου τα χαρακτηριστικά ειναι

Intel Centrino 1.5GHz, 15" XTFT, 512MB DDR, ATI Radeon 9700 64MB, HDD 40GB, DVD-CD/RW, Modem, LAN, 3xUSB, IrDA, FireWire, Parallel, Wi-Fi, Windows XP Ηome, 2.86kg, no floppy

Τελική τιμή εχει γύρο στα 1390 ευρώ και θα είναι διαθέσιμο απο 15 ιούνη και μετα.... Απο θέμα γραφικών εχει την κορυφάια 9700 και απο cpu εναν certino που ως γνωστών έχει αψωγη θερμηκή και καταναλωτική (απο θέμα ενέργειας) συμπεριφορά! Επιλέγεις και πέρνεις...

Αυτο που λές ενα αρνητικό που έχει ειναι οτι ειναι και πάνω απο 3.4Kg αλλά αν δεν σε απασχολεί το βάρος οκ.... Απλά πες περίπου ποσο έχει....

Αυτά απο μένα..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Travelmate 292Lci καλο ακουγεται, αλλα δεν εχει dvdr και δεν ξερω κατα ποσο ο επεξεργαστης του παει γρηγορα σε σχεση με τον Α64.

Τον 1502 τον εχω βρει 1062 τελικη καινουριο (απο καλο κοννε). 3.4 δεν ειναι και πολλα κιλα δεν με πειραζει τοσο. Το TM 291Lci περιπου 700 ευρα. Οι τιμες ειναι πολυ καλες και γιαυτο δεν μπορω να αποφασισω....

Link to comment
Share on other sites

Με το certino αυτονομία θα έχεις και απόδοση.... Προφανώς οχι οσο με τον A64.... Τώρα για την αυτονομία του Α64 δεν ξέρω.... ΣΕ ΡΩΤΙΣΑ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.... ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΜΕ 1000!!!?!??!?!?!??!??

Link to comment
Share on other sites

προφανώς όλα τα μοντέλα τα βρίσκει φτηνά οπότε ισχύει η απορία για το ποιο να πάρει.

εγώ θα σου έλεγα να πάρεις αυτό με centrino+9700 ΑΝ όμως βγαίνει με άλλη οθόνη. τα 1024 είναι λίγα ακόμα και για λάπτοπ...

και να το δεις να δουλεύει. γιατί τα acer έχουν μεγάλες διακυμάνσεις στις οθονες. πχ του 2003 είναι πολύ καλή ενώ του 1501 μέτρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Certino 1.5 και 9700 rulzzzzzzzzzzzz :worship: :worship: :jump: :jump: Αντε 15 Ιούνη έρχετε!!!!! Αν έχω μεχρι τοτε 1390 το τσίμισα :D

Πάντως δεν πολύ γουστάρω οθόνη μεγαλήτερη των 15'' σε λάπτοπ!!!! Παραείναι τέρας λάπτοπ με 17αρα οθονη ένας φίλος μου έχει ένα του πλαισίου με 17αρα οθόνη και είναι σαν πλατεία το λαπτοπ!!! Ελεος!!!! :(:sick:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.