Jump to content



TriFire 5970+5850


velipsi

Recommended Posts

Με τη σκέψη ...όπως πολλών οπως βλέπω στην 6990 και την 2πύρινη της Nvidia , έκανα το παραπάνω TriFire

με την 5970 που ηταν πάνω στο σύστημα και μια 5850 της ASUS που ειχα στο συρτάρι..οι πρωτες εντυπώσεις τρίχες .....

θα ήθελα την γνώμη των εμπειρότερων όμως ...

ασε που μου κάνει και κατι κουφα στο desktop ..(δεν εμφανιζονται τα εικονίδια καμια φορα στη γραμμη εργασιών ) κουφό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανένα πρόβλημα με το trifire μου,που το έχω από το Δεκέμβρη του 2009. Είχα κάποια προβληματάκια που ξεπεραστηκαν γρήγορα,το cold bug στις αρχές και με τον 11.4 preview το προβληματάκι με το gpu load στον ένα πυρήνα να κολλάει στο 99% μετά από πολλές ώρες λιώσιμο στο bfbc2. Και αυτό όμως θα διορθωθεί σύντομα!

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάω πάσο παίδες εγώ από τις εμπειρίες του zpaf και του takis_pa(tri-sli) μιλούσα, δεν έχω κάνει trifire....

Οσον αφορα εμενα οπως περσι με τις 3x5870 ετσι και φετος με τις 3x6970 δεν ειχα κανενα προβλημα σε ενα monitor.

Το προβλημα φετος δημιουργηθηκε οταν με τις 3x6970 εκανα eyefinity.

Link to comment
Share on other sites

To trifire δεν εχει προβλημα σε ενα μονιτορ. Απο 10/09 επαιζα με 3χ5870 χωρις προβληματα.

Η 3η καρτα ειναι καθαρα για benchmarks (vantage, unigine etc) και ingame δεν κερδιζεις κατι, παραμονο μερικα fps σε 2-3 games και πολυ ms μαζι. Οταν εβγαλα την μια καρτα απο επανω ειχα την αισθηση οτι ολα μου τα games επαιζαν καλυτερα και οτι ολο το μηχανημα "ανεπνεε" καλυτερα! Ακριβως το ιδιο με συμβαινει με τις 3χ580.

Σε ενα μονιτορ δεν αξιζει το trisli/trifire οπως και επισης δεν αξιζει να κανεις τωρα trifire (5970+5870) μιας και εχουν βγει νεες και πιο γρηγορες καρτες στην αγορα σε καλες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

να μπω και εγώ στην κουβέντα μια και έχω trifire 5970+ 5870

όσο αφορά προβλήματα δεν αντιμετώπισα κανένα

η απόδοση του είναι κορυφή και η ροή του νεράκι

κάτι που αναφέρθηκε από φίλο ποιο Πάνο ότι κολλούσε ο 3 πυρήνας στο 99% ενώ δεν

έτρεχε κάποιο παιχνίδι μου το έκανε και μένα αλλά στην πράξει αυτό δεν ισχύει

στο pc μου έχω μετρητή μέτρησης watt πραγματικού χρόνου , και μου δείχνει watt που έχω σε απώλητη ηρεμία ενώ την 3 κάρτα την βλέπω στο 99%

οπότε πρόκειται για κάποιο θέμα που έχουν η οδηγεί 11.2 μια και με κανέναν άλλον δεν μου το παρουσίασε ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εσείς με το trifire, in-game τι ποσοστά βελτίωσης είχατε?

δεν λέω για benchmarks αλλά για gaming...

προσωπικά δεν ξέρω σε απόλυτα νούμερα να σου πω αν είναι 5% η 15%

αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι με trifier έχω μεγαλύτερη σταθερότητα στα καρέ .

πχ η 5970 μου δουλεύει στα 635 πυρήνα και 904 mhz μνήμες (υποχρονισμενα) στο black ops μου βγάζει 91 - 84 flaps μόνη της .

σε ανάλυση 1900χ1080 όλα στο φουλ 8χ κτλ.

σε trifire με ίδιους χρονισμούς 635mhz και όλα στο φουλ

μου βγάζει 91 flaps κολλημένα σπάνια πέφτει λίγο ποιο κάτω η ανεβαίνει

ποιο πάνω .

με λίγα λόγια μου δίνη μεγάλη σταθερότητα στα καρέ

φυσικά αυτό αλλάζει από τίτλο σε τίτλο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.