Jump to content



40pin cable problem


digitaltiger

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια λοιπον,εχω ενα λαπτοπ (HP Pavilion dv5) και επειδη το μηχανημα ανεβαζε θερμοκρασια ειπα να το ανοιξω να το καθαρισω να φυγει η πολυ σκονη...αλλα προεκηψε ενα προβλημα στο βισμα της οθονης (LCD 40pin wire)(οταν το εβγαλα μαλλον καποιο απο τα pin χαλασε και δεν κανει επαφη,οταν το συνδεω η οθονη αναβει αλλα με πιχελιασμα δλδ δεν φενετε τπτ παρα μονο διαφορα χρωματα)

και δεν ξερω τι να κανω,γοινετε να το αντικαταστησω και αν ναι ειναι ευκολο? και που μπορω να βρω κατι τετοιο..?:help:

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη οχι δεν εχω καποια φοτο ,γιατι χρειαζετε να το λυσω ολο για να βγαλω,αλλα γενικα ειναι ταλεπορημενο μπροστα εκει που κουμπονει και σηγουρα αυτο πρεπει να φτεει διοτι δεν πηραξα καποιο αλλο καλοδιο της οθονης το μονο που εβγαλα ειναι αυτο και μαλλον επειδη θυμαμαι ειταν πολυ σφιχτο οταν προσπαθουσα να το βγαλω πρεπει να εχει ταλεπορηθει και να μην γινεται σωστα η επαφη.....φοτο θα ανεβασω σε κανα 10-20 λεπτο

Link to comment
Share on other sites

LCD 40pin wire

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Η αντιδραση της οθονης οταν ειναι ανοιχτος ο υπολογιστης

http://i54.tinypic.com/10r1glf.jpg

http://i52.tinypic.com/2mgqgz6.jpg

Μαλλον καποια απο τα πιν εχουν στραβωσει δεν εξηγειται αλλιως ,καρτα γραφικων δεν ακουμπησα...ουτε καποιο αλλο βισμα της οθονης μονο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε εναν ηλεκτρονικο της γειτονιας που εχω μηνει ευχαριστημενος και απο προηγουμενες επισκεψεις ,και μου ειπε οτι καποια απο τα σιδερακια του θυληκου δλδ εκει που κουμπονει(στην μιτρικη)εχει στραβωσει και πρεπει αυτα να ισιωθουν για να γινει σωστα η επαφη,αυτο οπως μου ειπε θελει πολυ λεπτα εργαλεια για να ισιωσει και οτι στην αντιπροσοπεια της HP θα με εξυπηρετουσαν,αλλα δεν ξερω τη τιμη θα μου πουν εκει και υπολογιζω επειδη ειναι και λεπτοδουλεια θα παρει κανα 50αρι,γιαυτο θελω να ροτησω μηπως καποιος αρμοδιος απο το φορουμ θα μπορουσε να με εξηπυρετησει....

:...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.