Jump to content



Πρόβλημα με firefox 4 και add-on(thelab,real player))


venom7

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ας πάω κατευθείαν στο ψητό!:p

Λοιπό,πέρασα το firefox 4 και όταν πήγα στα add-on μου έδειχνε ότι του "thelab" και του "real player"(αυτό που μπορώ να κατεβάζω βιντεάκια από όπου θέλω),ότι δεν είναι συμβατά με την έκδοση αυτή!

Πριν ήμουν και πάλι με firefox αλλά με 3.x.x και όλα δούλευαν κομπλέ.

Έκανα την αλλαγή στο xpi του "thelab" για να είναι συμβατό για έκδοση μέχρι 5.Απεγκατάστησα τελείως τον firefox και ξεκίνησα βήμα προς βήμα ξανά βάζοντας τον 3.5 που είναι συμβατός το "thelab",μετά έβαλα τον 3.6 και πάλι όλα οκ και τέλος πέρασα τον 4άρη!

Εδώ αρχίζουν και τα θέματα.Ενώ στα add-on μου δείχνει ότι του "thelab" είναι ενεργοποιημένο και δουλεύει κανονικότατα και άμα θέλω να το κάνω είτε "disable" είτε "remove",παρόλλα αυτά στον firefox δεν υπάρχει και δεν το βλέπω πουθενά!!!

Τι να κάνω?Καμιά λύση έχετε?Εσάς παίζει κανονικότατα και αν ναι,που σας το εμφανίζει???

Όσο για του real player,απλά δεν είναι συμβατό.καμιά λύση και για αυτό?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας όσοι βοηθήσετε παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε βρηκα κατι αλλα δεν ξερω αν δουλεψει μπορεις ομως να δοκιμασεις.

Disable the compatability check

1) στην adress bar γραφεις : about:config

2) δεξι click -> new -> boolean

3)δινουμε σαν ονομα το extensions.checkCompatibility

4) παταμε οκ και στο επομενο κανουμε την τιμη απο true false

5)κανουμε restart την αλεπου της φωτιας

Σε περιπτωση που κρασαρει safe mode και αλλαζουμε την τιμη απο false παλι σε true.

Μπορει να δουλεψει και για το add on του thelab

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Αλλά δεν είναι πλέον θέμα compatibility αλλά ότι δε μου το εμφανίζει,ενώ δείχνει ότι είναι compatible!!!

Καλά κανείς δεν το χρησιμοποιεί αυτό το add-on με ff4???

Link to comment
Share on other sites

Κανε αν ειναι ενα downgrade εγω εχω στον δικο μου τον ff 3.6.16.για να δουλεψουν τωρα και μετα βλεπεις ..Λογικα σε λιγο καιρο και με κανενα update δεν θα σου εμφανιζει αλλο αυτο το προβλημα..

Παντος που εψαχνα για λυση προβληματος συγκεκριμενα για το realplayer οι περισσοτεροι αν οχι ολοι εκαναν downgrade σε παλιοτερη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.