Jump to content



Βοηθεια επειγον


steliospatra

Recommended Posts

Σε ενα συστημα 939 αmd εχω ενα δισκο ATA ΜΕ ΤΑ WINDOWS, παω να βαλω και αλλον εναν sata και δεν μου το διαβαζει.

Μ πηκα στο bios αλλα δεν καταφερα να κανω κατι, μετα εβγαλα την μπαταρια και το ντιμερακι που εχει διπλα και του αλλαξα θεση και μετα τα εβαλα παλι στη θεση τους οπως ηταν, αλλα δεν ανοιγη καθολου.

Δεν μπορω να κανω τιποτα ΔΕΝ ξεκιναει δεν μπαινει στον πινακα τον αρχικο αυτον με τις αρχικες πληροφοριες του συστηματος ξερετε πριν απο την εναρξη των windows.

Τι κανουμε τωρα βοηθειαα οποιος ξερει ας μου πει

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1. Σιγουρέψου ότι έβαλες καλά την μπαταρία στη θέση της. Πρέπει να την πιέσεις με δύναμη και να κάνει κλικ όταν κουμπώσει στη θέση της.

2. Σιγουρέψου ότι ο βραχυκυκλωτήρας δίπλα από τη μπαταρία (αυτό που το λες ντιμερακι αλλά η κανονική του ονομασία είναι τζαμπεράκι "jumper") είναι στη σωστή θέση. Μου έχει τύχει να το αλλάξω, να μου πέσει μετά κάτω όταν το έβγαλα και να μπερδευτώ.

3. Σίγουρα παίρνει ρεύμα η μητρική; Κουνήθηκε το καλώδιο τροφοδοσίας; Ξέχασες το διακόπτη του τροφοδοτικού κλειστό;

4. Το καλώδιο sata είναι καλο;

5. Πόσα GB ή TB είναι ο δίσκος;

6. BIOS update έχεις κάνει στη μητρική σου ποτέ; Έχει την τελευταία έκδοση;

7. Ωραίο στροφομετράκι BMW έχεις για avatar. Είσαι φίλος BMW;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.