Jump to content



hardware για home server


dbasilis

Recommended Posts

Γεια σας,

θέλω να φτιάξω ένα home server. έχω αρκετά κομμάτια αλλά θα χρειαστώ τα παρακάτω:

  • κάρτα γραφικών PCI Express μέγιστο ποσό που διαθέτω είναι 20€. θα προτιμούσα αν υπάρχει καμία fanless, η κάρτα χρειάζεται μόνο για το install, μετά θα δουλεύει remote desktop.
  • τροφοδοτικό το οποίο να έχει τουλάχιστον 4-6 sata. σε watt δεν θέλω κάτι πάνω από 500-600. μέχρι 40ε
  • δίσκους sata: 250gb μέχρι 20e, 500gb μέχρι 30e και 1ΤΒ μέχρι 50e (με εγγύηση) προτίμηση σε WD.
  • 2 dimmakia RAM DDR2 2 GB σύνολο ή 4GB μέχρι 20€ για τα 2gb ή 30ε για τα 4gb ή DDR3 2x2GB μέχρι 30€.
  • Κουτάκι για στεγαστούν όλα αυτά αν και έχω ένα αν υπάρχει κάποιο το οποίο έχετε σε καμία αποθήκη και σας πιάνει χώρο ευχαρίστως να σας απαλλάξω δωρεάν είτε με κάποιο συμβολικό ποσό, Αθήνα μόνο, έρχομαι και το παίρνω από το χώρο σας.

σε αναμονή των προσφορών σας.

Φιλικά,

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα τα υπόλοιπα βρεθήκανε

ψάχνω για τα παρακάτω :

  • δίσκους sata: 500gb μέχρι 30e και 1ΤΒ μέχρι 50e (με εγγύηση) προτίμηση σε WD.
  • 2 dimmakia RAM DDR2 2 GB σύνολο ή 4GB μέχρι 20€ για τα 2gb ή 30ε για τα 4gb

ευχαριστώ για τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.