Jump to content



Αγορα εσωτερικου σκληρου δισκου 2Τ


anarxos

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος εσωτερικου σκληρου δισκου 2Τ, καθαρα για αποθηκευτικο χωρο.

Δεν με ενδιαφερουν τοσο οι επιδοσεις του, αλλα να παρουσιαζει τα λιγοτερα προβληματα.

Οι υποψηφιοι προς αφορα ειναι :

Samsung 2TB EcoGreen F4 HD204UI SATA II

Νομιζω ειχε παρει το ματι μου εδω μεσα προβληματα με το firmware, διορθωθηκαν;

Western Digital 2TB Caviar Green WD20EARS

αν δεν κανω λαθος και για αυτον ειδα προβληματα.

Seagate 2TB Barracuda LP ST2000DL003

ο τριτος .

Ολες οι υποδειξεις καλοδεχουμενες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους Samsung : www.thelab.gr/skliroi-diskoi-elegktes-kai-optikes-syskeyes/samsung-f4-kai-apoleia-dedomenwn-me-tin-87922.html οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα (νομίζω οι δίσκοι παραγωγής μετά το fix δεν χρειαζόταν τίποτα)

Προσοπήκα έχω 4 που δουλεύουν απροβληματιστα 24/7, επίσης δεν έχω ακούσει για κάποιο άλλο πρόβλημα σχετικά με τους hd204ui

Για τους ears πολλά προβλήματα έχω δει στο net με δίσκους που τα φτήνουν (δεν αναφερόμε μόνο στον jax).

Για τους seagate δεν είδα κάτι, οπότε μάλλον δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου θεμα ειχα δει. Γνωριζεις μηπως ποιοι ειναι οι δισκοι μετα, βγηκε καποια καινουργια παρτιδα;

Συνεπως ο wd αποκλειεται.

Απο οτι αντιλαμβανομαι διαλεγω αναμεσα sumsung - seagate.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους Samsung : www.thelab.gr/skliroi-diskoi-elegktes-kai-optikes-syskeyes/samsung-f4-kai-apoleia-dedomenwn-me-tin-87922.html οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα (νομίζω οι δίσκοι παραγωγής μετά το fix δεν χρειαζόταν τίποτα)

Προσοπήκα έχω 4 που δουλεύουν απροβληματιστα 24/7, επίσης δεν έχω ακούσει για κάποιο άλλο πρόβλημα σχετικά με τους hd204ui

Για τους ears πολλά προβλήματα έχω δει στο net με δίσκους που τα φτήνουν (δεν αναφερόμε μόνο στον jax).

Για τους seagate δεν είδα κάτι, οπότε μάλλον δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Συμφωνώ με τον Frost...πριν κανα μηνα εψαχνα και εγω για εσωτερικο 2TB και διαβαζα αρνητικα σχολια για τους ears οποτε κατεληξα στον samsung f4 ο οποιος ειναι καλος αλλα σενα σημειο εχω παρατηρησει στο hd sentinel μου εμφανιζει το μην(Problems occurred between the communication of the disk and the host) και 2-3 φορες μου εχει τυχει να μην διαβαζεται ο δισκος απο τα windows τωρα ομως ολα καλα..τι να πω δεν ξερω απλα στο λεω για να σε ενημερωσω ισως ειναι θεμα firmware..:...:

Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου θεμα ειχα δει. Γνωριζεις μηπως ποιοι ειναι οι δισκοι μετα, βγηκε καποια καινουργια παρτιδα;

Συνεπως ο wd αποκλειεται.

Απο οτι αντιλαμβανομαι διαλεγω αναμεσα sumsung - seagate.

09-12-2010 βγήκε το patch οπότε λογικά από εκεί και μετά...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.