Jump to content



Laptop - Δεν έχω εικόνα....


invader_7

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω ένα amilo pro v2045 και ξαφνικά μια μέρα όταν πήγα να το ανοίξω η οθόνη έμεινε μαύρη και ακούστηκαν 3 beep , 1 μεγάλο και 2 μικρότερα... τα λεντάκια δουλεύουν κανονικά το ανεμιστηράκι επίσης μια χαρά.

Έλυσα το λάπτοπ και άρχισα τις δοκιμές:

1) σκέτη μητρική χωρίς τίποτα πάνω (ούτε cpu ούτε μπαταρία cmos)

-Η οθόνη γίνεται άσπρη-γκρί ένα ενδιάμεσο χρώμα και δεν ακούγεται κανένας θόρυβος το ανεμιστηράκι δουλεύει

2) μητρική με cpu + cmos

-Η οθόνη γίνεται άσπρη-γκρί ένα ενδιάμεσο χρώμα και δεν ακούγεται κανένας θόρυβος το ανεμιστηράκι δουλεύει

3) μητρική με cpu + cmos + 1 ram (δοκίμασα διάφορα στικς και στα 2 slots)

-Η οθόνη γίνεται άσπρη-γκρί ένα ενδιάμεσο χρώμα και ακούγεται 1 μεγάλο και 2 μικρότερα beep το ανεμιστηράκι δουλεύει

4) μητρική με cpu + cmos + 1 ram + γραφικά (x300 mobility , η δικιά του κάρτα)

ανάβουν μόνο τα λεντάκια το ανεμιστηράκι δεν κάνει τίποτα η οθόνη είναι μαύρη και ακούγεται 1 μεγάλο και 2 μικρότερα beep

5) μητρική με cpu + cmos + 1 ram + γραφικά (NVIDIA P419, ίδιο μέγεθος κάρτας με την x300)

-Η οθόνη μένει μαύρη και δεν ακούγεται κανένας θόρυβος τα λεντάκια ανάβουν κανονικά το ανεμιστηράκι δουλεύει

6) μητρική με cpu + cmos + 1 ram + γραφικά (nVIDIA 8600M, μεγαλύτερο μέγεθος κάρτας με την x300)

-Η οθόνη μένει μαύρη και δεν ακούγεται κανένας θόρυβος , μετά απο 1-2 δευτερόλεπτα το λάπτοπ κλείνει

Δοκίμασα να συνδέσω σε εξωτερική οθόνη την μητρική σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις και δεν είδα φως η οθόνη μένει μαύρη.

απο εδώ είδα ότι οι κάρτες μου είναι type1 και type2 type 2 είναι η 8600Μ

Link to comment
Share on other sites

κάρτα γραφικών με βάση όσα δοκίμασες.....απλά θέλει σωστή και πλήρως συμβατή κάρτα.

και γω εκει κατέληξα... αλλά που να βρω κάρτα για να δοκιμάσω , πως να ξέρω ποια να αγοράσω...

Το θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία.

Ρίξε μία ματιά κι εδώ: Καρτα στον φουρνο - Page 6

σε ευχαριστώ για το move, όσο για το φούρνο το έχω ακούσει και μάλλον θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.