Jump to content



Βοήθεια για κάψιμο μνημών


Recommended Posts

Λοιπόν έχω 2χ 512 με ch5 και πάνε μέχρι 217 με 2,3,2,5. Το πιο γρήγορο τέστ για μένα είναι το3dmark 2003 cpu test. Αν η μνήμη είναι πιο πάνω από όσο αντέχει βγάζει artifacts. Επειδή δεν τις έκαψα μόλις τις αγόρασα μπορώ να το κάνω τώρα ώστε να ανέβω σταθερά στα 230? Με τι τρόπο και ποιά προγράμματα? Έχω δοκιμάσει να τις δουλέψω μέχρι και 3,3v αλλά φαίνεται δεν ακούν στην τάση

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις τι μαμισιες και να βαλεις τις ιδιες ή χαλκινες με artic ceramique για καλυτερες θερμοκρασιες. Τωρα για καψιμο 3dmark2001 και winrar συμπιεση-αποσυμπιεση 600 mb+ αρχεια φαινεται να εχουν αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τις 2χ512 Κingston με ch5 αρχισαν για 1:1 220 με 3volt τελικα πηγαν 238-240 1:1

και γω δεν τις ειχα καψει αμεσως αλλα μετα απο μερικους μηνες.!

Παντως ειδα διαφορα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να σε βοηθήσω.... κατέβασε το αρχείο από ......Ε Δ Ω. Ειναι ένας δικό μου οδηγός για το "στώσιμο" της μνήμης με άριστα αποτελέσματα :clap:

Για παράδειγμα, η παρακάτω μνήμη ήταν 3 μήνες δουλεμένη στα default της και έφτασε

post-419-1416070996,6958_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.