Jump to content



Πρόβλημα με creative drivers και cmss-3d surround


Gregorypeg1000

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,,λίγη βοήθεια γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

Μέχρι χθες ο ήχος δούλευε μια χαρά.Άκουγα μουσική σε 5.1 από όλα τα ηχεία τέλεια.Σήμερα τον ανοίγω και παίζουν μόνο τα μπροστά.Πάω στο audio control panel της creative και κοιτάω να δω αν είναι τικαρισμένο το cmss-3d (stereo surround) και ήταν όντως,άρα θα έπρεπε να δουλεύει.Ξειλώνω drivers(από control panel,safe mode,driver sweeper,χειροκίνητα απο guides στην registry) τους ξαναβάζω και πάλι τίποτα.Σαν να μην δίνει εντολή πλέον η συγκεκριμένη επιλογή.Επίσης σταμάτησε να δουλεύουν και τα EAX settings.Έχω βγάλει και έχω βάλει κάμποσους drivers,modαρισμένους και μη αλλά τίποτα.Όλα αυτά σε μια sound blaster audigy se και όλα έτσι ξαφνικά.Δυστηχώς το φορματ δεν είναι επιλογή.Κάποια γνώμη ή κάτι άλλο για να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα μου παρουσιαζε μια fatality που εχω.

Οποτε εβαζα τους drivers απο αρχειο δικο μου το προβλημα εμφανιζοταν μετα απο κανα 2 μερες.

Η λυση που βρηκα ειναι να περναω τους drivers μονο με το Creative software auto-update.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.