Jump to content



Επισκευή κινητού


jackess

Recommended Posts

Τώρα μένει μόνο το full housing (και η οθόνη). Να παραγγείλω αυτό όπως μου είπες ή θα έχω κάνα πρόβλημα με τελωνείο?

Δεν θα έχεις κανένα θέμα, πρόσφατα παράγγειλα ένα housing για το blackberry και ήρθε σήμερα με το ταχυδρομείο (ούτε 7 μέρες δεν έκανε να έρθει!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply
Δεν θα έχεις κανένα θέμα, πρόσφατα παράγγειλα ένα housing για το blackberry και ήρθε σήμερα με το ταχυδρομείο (ούτε 7 μέρες δεν έκανε να έρθει!!!)

Ευχαριστώ φίλε! Θα το παραγκείλω μόλις πάρω απάντηση από pm που έστειλα στον πωλητή αν μπορεί να μου το στείλει σε FULL BLACK και όχι SILVER BLACK...!

Link to comment
Share on other sites

Στο link που σου έστειλα το πουλάνε full black. Βρήκες κάτι διαφορετικο?

Προβλήματα με τελωνεία δεν παιζουν όπως είπε και ο periklis.

Στον ίδιο έστειλα pm και μου απάντησε ότι έχει. Αυτό εδώ είναι.

Βρείτε Black Full Housing fascias Case Cover for Nokia N96 στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγορίες. Τα πάντα αποστέλλονται στη χώρα σας!

Το παραγγέλνω από στιγμή σε στιγμή και θα περιμένω να έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα..μακάρι μέχρι δευτέρα-τρίτη άντε μέχρι την επόμενη παρασκευή να έχει έρθει!

μια μέρα θα πάρει η συναρμολόγηση το πολύ (4 ωρίτσες για εμένα μου είμαι αρχάριος :p) και μετά όλα οκ!

υπόλοιπα μόλις έρθει η συσκευασία, ίσως φτιάξω και κάνα Guide για το πως να αλλάξουμε το housing σε n96 - μπορεί.

ευχαριστώ και σόρρυ αν σας κούρασα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Triple post...sorry αλλά

σήμερα που μου ήρθε η μπαταρία, άνοιξε το κινητό μετά από τόσο καιρό και τι είδα :

η οθόνη έχει χάλια brightness/contrast

το WLAN το λεει σαν WALN

Δεν βρίσκω πουθενά να ανοίξω το WLAN και να συνδεθώ με WiFi...

Τα μενού άμα πατήσω το multimedia key έχουνε γκρι background από πίσω...

Το κινητό αργεί πολύ, ιδικά όταν αλλάζω καρτέλες...

Ο κωδικός *#7370# δεν πιάνει...

Η κάμερα έχει χάλια ποιότητα

Και το κυριότερο, πάρτε firmware από *#0000# :

V10.0.046

03-04-08

RM-313

Nokia N96 (07.02)

πήρε ο πατέρας μου τηλ τον "φίλο" (από την δουλειά είναι δεν τον λες και φίλο...) και δεν απαντάει...

το μόνο που θυμάμαι είναι ότι όταν μας το έδωσε πίσω μας είχε πει ότι το είχε πάει για φτιάξιμο επειδή ήταν αργό κλπ αλλά δεν είχανε κάνει τπτ.

κάτι διάβασα για fake n96s αλλά πως το καλό ρε παιδιά, σχεδόν το 90% που έχουμε στο σπίτι είναι από αναβαθμίσεις στην vodafone με το συμβόλαιο του πατέρα μου :fist:

όλα μου τα κινητά έχουν το σήμα της vf από πίσω...

κάτι μου μυρίζει εμένα...

πρέπει όντως να είναι μούφα...

η κάμερα δεν είναι όπως στα περισσότερα νόκια, δηλαδή όπως ήταν πριν ή στο n73.

βέβαια πολλά μούφα που είδα στο ιντερνετ λέει ότι είναι πιο παχιά, έχουν 2 κάρτες σιμ κλπ

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά έτσι ήταν από παλιά.. τι να πω έχω χρόνο + να το χρησιμοποιήσω...

Exω την εντύπωση (μπορεί να είμαι και λάθος) πως στα νοκια το λέει επαφές και οχι τηλεφωνικός κατάλογος (αλλά πάνε πολλά χρονιά από τοτε που είχα νοκια με symbian οπότε μπορεί να είμαι λάθος). Σε κουράζω αλλά μπορείς να βγάλεις και φώτο ενώ το τηλέφωνο έχει καλέσει κάποιο νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

επίσης, όπως προείπα αυτό που κάνει μπαμ είναι η κάμερα! με καμία δεν ήταν έτσι πριν. καταρχήν μου θυμίζει ποκεμον φαιρεντ που έπαιζα παλιά...

post-19531-1416075176,7035_thumb.jpg

post-19531-1416075177,045_thumb.jpg

post-19531-1416075177,1696_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

επίσης, όπως προείπα αυτό που κάνει μπαμ είναι η κάμερα! με καμία δεν ήταν έτσι πριν. καταρχήν μου θυμίζει ποκεμον φαιρεντ που έπαιζα παλιά...

αμαν λεει WALN :hehe: :hehe:

Όντως η κάμερα δεν είναι νοκια με την καμία!

Και λέει προαίρεση και όχι επιλογές! Τα μαϊμού έχουν χάλια μετάφραση. Ο "φίλος" μήπως έκανε καμιά λαμογια?

Link to comment
Share on other sites

Exω την εντύπωση (μπορεί να είμαι και λάθος) πως στα νοκια το λέει επαφές και οχι τηλεφωνικός κατάλογος (αλλά πάνε πολλά χρονιά από τοτε που είχα νοκια με symbian οπότε μπορεί να είμαι λάθος). Σε κουράζω αλλά μπορείς να βγάλεις και φώτο ενώ το τηλέφωνο έχει καλέσει κάποιο νούμερο?

δεν με κουράζεις καθόλου...

επίσης ναι και εγώ τώρα που το θυμάμαι έτσι είναι στα νόκια!

post-19531-1416075177,3038_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμαν λεει WALN :hehe: :hehe:

Όντως η κάμερα δεν είναι νοκια με την καμία!

τι λερε ρε οι κινέζοι έχουν προχωρίσει την τεχνολογία λέμε τώραααα

What Annoying Loosers Nokiafanboys :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό μαθαίνεις που μένει ο "φίλος" παραγγέλνεις ένα τετοιο και πας επίσκεψη :hehe:

Σιγκαπούρη μένει :hehe: θα με αφήσουν να το κουβαλίσω στο αεροπλάνο?:p

Offtopic/ .50 BMG caliber? WTF

Link to comment
Share on other sites

Σιγκαπούρη μένει :hehe: θα με αφήσουν να το κουβαλίσω στο αεροπλάνο?:p

Offtopic/ .50 BMG caliber? WTF

Δεν είπες πως το έδωσες σε έναν "φίλο" από το γραφείο του πατέρα σου?

Offtopic:

Ναι ρε 50αρι υπάρχει εδώ και καιρό :p

Άμα δεν θες να πας από εκεί πάρε ένα τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες πως το έδωσες σε έναν "φίλο" από το γραφείο του πατέρα σου?

Offtopic:

Ναι ρε 50αρι υπάρχει εδώ και καιρό :p

Άμα δεν θες να πας από εκεί πάρε ένα τέτοιο.

Από την δουλειά είπα ρε συ, όχι από γραφείο :p

Ο πατέρας μου καπετάνιος σε θαλαμηγό είναι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.