Jump to content



Αγορά Τροφοδοτικού 750-850WATT


cyberdyne

Recommended Posts

Πήρα την απόφαση να πουλήσω το coolermaster gx750 psu που έχω (στην τιμή που το πήρα) και να βάλω κάτι ποιοτικότερο.

Βρήκα τα εξής και θέλω την άποψη σας:

1)PSU :: XFX Power Supply 750W ATX 24 pin Black Edition 750W Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

2) PSU :: XFX Power Supply 850W ATX 24 pin Black Edition 850W Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

3) PSU :: Corsair Power Supply 750W ATX 24 pin TX V2 CMPSU-750TXV2EU Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

4) OUTSIDER PSU :: Corsair Power Supply 950W ATX 24 pin TX CMPSU-950TXEU Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

Για να μην παρεξηγηθώ έχω βάλει προιόντα από το συγκεκριμένο κατάστημα μιας και έχει καλύτερες τιμές από αλλού.

Εννοείται οτι θέλω να μου προτεινέτε από οπουδήποτε καλύτερα-φθηνότερα-αξιόπιστα!

Δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα 150ευρώ. Υπόψιν μάλλον στον μέλλον το σύστημα της υπογραφής θα γίνει cfire 6950, και θα κλοκαριστεί παραπάνω.

Ευχαριστώ προκαταβολίκα!!

Link to comment
Share on other sites

Venom7 όντως οι προτάσεις σου είναι άκρως δελεάστικες. Το πρώτο ξεφεύγει στην τιμή. Το δεύτερο είναι κοντά (review δεν βρήκα αλλά το ψαχνω). Για το τρίτο δεν διάβασα τις τέλειες κριτικές και είναι παλιό σχετικά και multirail (οχι πως είναι ανγκαστικά κακό OCP!).

Το ψάχνω. Ευχαριστώ! :T:

Link to comment
Share on other sites

Venom7 όντως οι προτάσεις σου είναι άκρως δελεάστικες. Το πρώτο ξεφεύγει στην τιμή. Το δεύτερο είναι κοντά (review δεν βρήκα αλλά το ψαχνω). Για το τρίτο δεν διάβασα τις τέλειες κριτικές και είναι παλιό σχετικά και multirail (οχι πως είναι ανγκαστικά κακό OCP!).

Το ψάχνω. Ευχαριστώ! :T:

Να reviews οσα θες. Professional Series

Και το 3ο που πρότεινες είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Corsair Gaming Series GS800,

Corsair Professional Series Gold AX750

Corsair Professional Series Gold AX850W

.νομιζω και τα 3 ειναι σε αυτο που ψαχνεις και θα σε καλυψουν.

προσωπικα θα σου προτεινα το seasonic x-750,αλλα δεν το βρισκεις ελλαδα,οποτε αστο.

το gold 750αρι της corsair μου φαινεται ειναι το ιδιο,το κατασκευαζει η seasonic(χωρις να ειμαι σιγουρος,δεν θυμαμαι καλα,ψαξτο αν σε ενδιαφερει)

Link to comment
Share on other sites

Corsair Gaming Series GS800,

Corsair Professional Series Gold AX750

Corsair Professional Series Gold AX850W

.νομιζω και τα 3 ειναι σε αυτο που ψαχνεις και θα σε καλυψουν.

προσωπικα θα σου προτεινα το seasonic x-750,αλλα δεν το βρισκεις ελλαδα,οποτε αστο.

το gold 750αρι της corsair μου φαινεται ειναι το ιδιο,το κατασκευαζει η seasonic(χωρις να ειμαι σιγουρος,δεν θυμαμαι καλα,ψαξτο αν σε ενδιαφερει)

το xfx είναι seasonic

Link to comment
Share on other sites

α ok ,δεν το ηξερα.οποτε πιστευω οποιο και να διαλεξεις μια χαρα θα εισαι.αυτο που εχω διαβασει ειναι οτι κοιτανε ιδιαιτερα τα αμπερ στο 12v rail αν αυτο σε βοηθαει ποιο να διαλεξεις(αλλα νομιζω οτι το θα το ξερεις ηδη:))

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα νομιζω εισαι.αφου το φτιαχνει η seasonic δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα.

μια παρατηρηση,αν επιτρεπεις,επειδη τωρα παρατηρησα την υπογραφη σου,μηπως ειναι λιγο overkill για το συστημα σου?η σκεφτεσαι να κανεις cf?

απλα απο περιεργεια ρωταω:)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα νομιζω εισαι.αφου το φτιαχνει η seasonic δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα.

μια παρατηρηση,αν επιτρεπεις,επειδη τωρα παρατηρησα την υπογραφη σου,μηπως ειναι λιγο overkill για το συστημα σου?η σκεφτεσαι να κανεις cf?

απλα απο περιεργεια ρωταω:)

Φίλε παίζει να κάνω cfire! Επειδή έχω άσχημη εμπειρία από "κακά" ρεύματα και αφού διαπίστωσα οτι το cooler master δεν είναι οτι καλύτερο προτιμώ να πάρω κάτι πιο special. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα πολύ το καλοκαίρι του 2010. Corsair HX-850, εκτός αν τα reviews του στα ξένα site ήταν σικέ (αμφιβάλλω). Το έχω από τον Αύγουστο με 5970 και i5-750 στα 4.1 σκυλί και από θόρυβο κηδεία. Έχε υπ' όψη ότι ουσιαστικά είναι gold σε επιδόσεις. Για το ΑΧ-850 δεν ξέρω, αλλά από corsair ότι πήρα ήταν απλά άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.