Jump to content



Πρόβλημα με τα XP.


kareklas

Recommended Posts

Μετά απο 2 ώρες ο υπολογιστής κολλάει.

Π.χ. Ανοίγω ένα φάκελο και πατάω Χ(close),κάνει λίγα δευτερόλεπτα να κλείσει.

Και έχω και ένα άλλο πρόβλημα.Έναν ιό.Έχω anti-virus Avast 5 Internet Security κάνω scan πρίν ξεκινήσουν τα windows και δεν βρήσκει τίποτα.Scan μετά τα windows πάλι τίποτα.Ο ιός είναι όμως μέσα.Τα windows δέν μπορώ να τα ανοίξω κολλάει παρα πολύ και συνεχώς μου βγάζει not responting σε ότι δίποτε ανοίξω.:getlost:

Άν ξέρει κάποιος να μου πεί.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνεις και καμιά πληροφορία όμως...Για πες τι σύστημα έχεις καταρχήν.

Επιπλέον, πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι έχεις ιό (όχι ότι το αποκλείω), με δεδομενο ότι το antivirus σου δεν βρίσκει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

και γω το avira εχω αρκετα αξιοπιστο και free :)

Για να δειχνει συνεχεια στο παραθυρο not responding σημαινει οτι κατι σου κραταει απο την ram σου.και λογικα θυα σου δειχνει και 100% cpu usage.

Κανενας ιος πιστευω πως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Πηγαινε στη διαχειριση εργασιων και δες στις διεργασιες ποια ή ποιες σου ''τρωνε'' περισσοτερη μνημη και πολυ πιθανον να βρεις ποιο αρχειο ειναι το μολυσμενο.Ειχα ενα παρομοιο προβλημα και ενω το avast τα εβλεπε ολα καλα , με το kaspersky βρεθηκε ο ενοχως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.