Jump to content



Acer Notebook,ποιό;


gto234

Recommended Posts

Γεια χαρα,

ήθελα την άποψη σας για τα παρακάτω notebooks:

Aspire 1511(A64 3000+,512MB Ram,15"XGA,60GB HDD,DVD-RW,Geforce Go5700)

Aspire 1621LM( P4 M 2.8,256MB Ram,15"XGA,40GB HDD,DVD-RW,Radeon 9700)

Aspire 1703 ESM(P4 M 2.6,512MB Ram,17"SXGA,80GB HDD,DVD-RW,Geforce Go5600)

Aspire 2012WLCi(Centrino 1.5,512MB Ram,15.4"WXGA,40GB HDD,CD-RW,Radeon 9700)

Εσείς ποιό θα αγοράζατε;Εχουν κάποιο βασικό μειονεκτημα ή γενικά κάποιο πρόβλημα;

Η 15,4 WXGA πώς λειτουργεί σε προγραμματα cad?Παραμορφώνει τα αντικείμενα ή τα δείχνει κανονικά;

Επίσης η Geforce Go5700 πόσα 3dMarks βγάζει περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Τα φορητά συστήματα που αναφέρεις ανταποκρίνονται σε διαφορετικές ανάγκες το καθένα...

- Για το Aspire 1703 ESM έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά πρέπει να σε ενδιαφέρει η μεγάλη οθόνη και να κάποιες παραχωρήσεις στη φορητότητα και λόγω του βάρους του και λόγω της μέτριας αυτονομίας..

- Το Aspire 1511 έχει πολύ καλές επιδόσεις, αλλά μέτρια αυτονομία και δεν είναι τόσο όμορφο σχεδιαστικά...για μένα πάντως είναι το πιο ισορροπημένο...τα ίδια θα είχα να πω πάνω κάτω και για το 1621...

- Το 2012WLCi είναι πολύ όμορφο, αλλά λίγο ακριβούτσικο ίσως γι αυτά που προσφέρει...αντί γι αυτό κοίτα και το 292LMi που έχει και dual-dvdr

Σ' ένα άλλο θέμα είχε γράψει κάποιος ότι αναμένονται νέα μοντέλα acer στα μέσα Ιουνίου...ισχύει όντως κάτι τέτοιο;; Ενδιαφερόμουν κι εγώ για φορητό κι άμα είναι να έρθουν νέα μοντέλα και να αλλάξουν λίγο οι τιμές καλύτερα να περιμένω λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Δές εδώ έχουμε πεί πολλά!

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=3510

Εγώ ψηφίζω 292 Lci (χωριε DVD-R) ή 292LMi με DVD-R :D

Σε 2-3 βδομάδες θα πάρω το 292Lci σε 5 μέρες θα είναι διαθέσημο στο MgManager (ετσι τουλαχιστον μου είπαν στο τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ρε γαμώτο τιποτα reviews για το 292 LMi ή LCi και δεν βρίσκω τίποτα!

Ο Centrino 1,5Ghz σε σχέση με τον Athlon XP 2600+ που έχω τώρα τί διαφορές έχει,ξέρετε;

Επίσης ο σκληρός στις 4200rpm είναι αισθητά πιο αργός από τον 7200(φαντάζομαι ναι);

Τέλος,τι παίζει με το wireless?Αν ο φορητός έχει μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς τίποτα άλλο;Κάπου διάβασα οτι στο Ηράκλειο δίνει το πανεπιστήμιο κ τσάμπα ιντερνετ μεσω wireless!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.