Jump to content



Να και το ΤΑΝΚ


georgeks78

Recommended Posts

Επανερχομαι με καποιες αλλαγες.Το μπλοκ καταφερα να το στηριξω με πατεντα πανω στη mobo και δε μπορω να πω οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο, οποτε πηρα abit nf7s v2.0. Πρωτα απ ολα να πω οτι η gigabyte ειναι ετη φωτος μπροστα και κατασκευαστηκα αλλα και απο αποψης εξοπλισμου το μονο που εσωσε την αμπιτ ηταν κατα τη γνωμη μου οι τρυπες διπλα στον επεξεργαστη και το oc friendly βιος. Τεσπα μια συγκριση των δυο μοbo θα γραψω σε αλλο ποστ, το θεμα ειναι οι θερμοκρασιες. Εβαλα παλι τη στοκ ψυκτρα στη cpu για να εχω πριν και μετα ενδειξεις, Οι τεμπ που πηρα ηταν αυτες που βλεπετε και κοιταξτε διαφορα με τις τεμπ της gigabyte Ειλικρινα δε ξερω τι να πω.

idle

post-722-1416070975,9894_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

kai full

επισης δε βρηκα το 4ο σενσορ στην αμπιτ υπαρχει???

στη γιγαμπαιτ ειχα μομπο - κασε - σιπιγιου - σκληρο

αμπιτ εχω μονο μομπο - σιπιγιου - σκληρο (νομιζω)

εχω βαλει σενσορ 1- winbond 1 - συστεμ

sensor 2 - winbond 2 -cpu

sensor 3 - winbond 3 - hdd αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο ειναι σωστο.

μπορει καποιος παρακαλω πολυ να επιβεβαιωσει τις ρυθμισεις?

Ειναι δυνατον τετοια διαφορα? Μιλαμε για 51 φουλ. 14 βαθμους κατω δηλαδη΄.

Και η παστα ειναι η ιδια βαριομουνα να τη καθαρισω και να ξαναβαλω κατα την αλλαγη της μομπο.

post-722-1416070976,0025_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η γιγαμπαιτ λεει παραπανω.

Το ιδιο επαθα και εγω με μια σε ενα φιλο.Οτι και να εκανε το παιδι οσες ψυκτρες και να αλλαζε κατω απο 38 δεν ελεγε με τπτ(κατι 50αρια full με 2600+).Τελικα βαλαμε την ιδια ψυκτρα αλλου και ελεγε νορμαλ πραγματα οπως εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.