Jump to content



realtek audio


jordanis

Recommended Posts

καλημέρα στην κοινότητα. έχω την παρακάτω μητρική ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS M4A89TD PRO .

αφού εγκατέστησα realtek audio device drivers , δοκίμασα να συνδέσω τα ηχεία 5.1 αλλά στο μενού διαχείρισης συσκευών ήχου της realtek έχει επιλογές για τικάρισμα μόνο center, sub woofer και rear. τα μπροστινά ηχεία δεν παίζουν..οι drivers είναι από το επίσημο site ειναι απο 11.02.2010 .

υπάρχει λύση ή πρέπει να πάω για καμιά φθηνή κάρτα ήχου?:hang3::tomato:

Link to comment
Share on other sites

την επιλογή ηχεία πλήρους εύρους δεν την έχει...

στο 1ο pc της υπογραφής μου το μενού είναι όπως στη φώτο σου.

αλλά στην amd πλατφόρμα δεν παίζει η επιλογή αυτή. και τσεκάροντας τους drivers και σε άλλες am3 μητρικές, ίδια version έχουν για audio drivers..

Link to comment
Share on other sites

την επιλογή ηχεία πλήρους εύρους δεν την έχει...

στο 1ο pc της υπογραφής μου το μενού είναι όπως στη φώτο σου.

αλλά στην amd πλατφόρμα δεν παίζει η επιλογή αυτή. μπορώ να κατεβάσω audio drivers από άλλη asus am3 μητρική?

1ον απο amd μητρικη ειναι το screen [asus m2n-68 am-κατεβαστηρι] κατεβασε απο realtec αφου δεις τι τσιπακι φοραει γενικους για ολες τις μητρικες

2ον α.... καλα την επιλογη πληρους φασματος που σημαινει αν εχουμε ηχεια πληρους φασματος να μπορουν να παιξουν και τις χαμηλες συχνοτητες

που σε ηχεια μικρα των υπολογιστων δεν νομιζω να εχει καποιο νοημα εκτος το τονιζω αν εχουμε τιποτα ηχεια πραγματικα σοβαρα συνδεμενα με κανενα πεντακαναλο ενισχυτη εκει πιστευω θα ειχε καποιο νοημα αυτη η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.