Jump to content



Γυαλιά Ηλίου Rayban


Wizard!

Recommended Posts

Εχθές πήγα στο Leroy να πάρω ένα αυτόματο πότισμα που στοίχισε 50€ (τα υλικά) και 180€ (τα γυαλιά που ξέχασα στο ταμείο)... :wall:

Ξέρετε που μπορώ να βρω αυθεντικά Rayban σε καλή τιμή; Εδώ τα έχουν 150-200€, αλλά στο εξωτερικό, από καταστήματα οπτικών τα έχω βρει στα μισά χρήματα :getlost:

Ebay κοίταξα, αλλά οι περισσότεροι που έχουν και ποικιλία είναι από US/AU και φυσικά θα φάω τελωνείο στο κεφάλι... :...:

Με ενδιαφέρει να είναι 100% αυθεντικά γιατί με τα μάτια μας δεν παίζουμε... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω φιλε μου απο καταστημα στο Ηρακλειο Κρητης ειχα παρει Rayban περσυ 115€.(Αν και τα εχασα το καλοκαιρι...).Ψαχνε σε καταστηματα οπτικων.Εδω πανω κατω οι τιμες ειναι ιδιες.Κοιτα και σε κανενα online μαγαζι οπτικων.

Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα είχα πάρει, πριν 2 χρόνια, είχα γυρίσει πολλά μαγαζιά. Η τιμή ήταν πάνω κάτω η ίδια παντού, και ήταν στα 180€. Στο skroutz που έριξα μια ματιά, η φθηνότερη που βρήκα είναι 140€, που είναι πολλά για μοντέλο 2ετίας. Το ίδιο μοντέλο το βρίσκω ebay στα 120$, που σημαίνει λιγότερο από 100€ με τα μεταφορικά, αλλά αν έρθει από US ή AU, θα φάω τελωνείο, βλέπεις είναι είδος πολυτελείας η προστασία των ματιών μας (όπως και τα κράνη... :wall: )

Link to comment
Share on other sites

Μπες groupon.gr, επέλεξε Λάρισα, έχει 40 εύρω έκπτωση σε όλα τα Rayban. Πάρτους ένα τηλέφωνο να δεις πόσο κάνουν χωρίς την έκπτωση (αν τα έχουν) και αν σε συμφέρει μπορώ να στα στείλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προσφορά και την ιδέα. Πήρα όμως τηλέφωνο και δεν είχαν τα συγκεκριμένα, οπότε δε ρώτησα και τιμή.

Τελικά τα πήρα online από Αικατερίνη, στα 125€ μαζί με τα μεταφορικά. Τα βρήκα και με 100€ από Australia αλλά με το τελωνείο θα μου πήγαιναν 200€.... :wall:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα κ εγω κατι γυαλια που με ενδιαφερουν μεσω ebay, εχει usps μεταφορικα 12$, πιστευεται οτι επειδη ειναι γυαλια θα περασει τελωνιο?

Οτιδήποτε >30€ περνάει, ειδικά αν είναι από US και είδος πολυτελείας... Ναι, τα γυαλιά ηλίου θεωρούνται είδος πολυτελείας... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε >30€ περνάει, ειδικά αν είναι από US και είδος πολυτελείας... Ναι, τα γυαλιά ηλίου θεωρούνται είδος πολυτελείας... :wall:

Εχω παραγγειλει απο ebay αρκετες φορες ρολογια χειρος γυναικεια και αντρικα απο 150-200ε και δεν εχω πληρωσει ποτε τπτ σε τελωνειο.

Ο πωλητης παντα βαζει εξω απο το πακετο toy/commercial sample και δεν πληρωνεις κατι. Στειλε του ενα email αν δεν το ξερει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητης παντα βαζει εξω απο το πακετο toy/commercial sample και δεν πληρωνεις κατι. Στειλε του ενα email αν δεν το ξερει ηδη.

Δεν το δέχονται/κάνουν όλοι. Αν το βρεις σε αρκετούς κι έχεις επιλογές, οκ, αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Εγώ πχ τα γυαλιά που ήθελα, τα βρήκα μόνο σε 2...

Επίσης, έχω πάρει στη γυναίκα μου δώρο ρολόι, που δεν έβρισκα πουθενά αλλού και ενώ έκανε 120$, μου ζήτησαν στο τελωνείο εδώ άλλα 160€ σύνολο για εκτελωνισμό... :wall: Οι αλήτες...!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προσφορά και την ιδέα. Πήρα όμως τηλέφωνο και δεν είχαν τα συγκεκριμένα, οπότε δε ρώτησα και τιμή.

Τελικά τα πήρα online από Αικατερίνη, στα 125€ μαζί με τα μεταφορικά. Τα βρήκα και με 100€ από Australia αλλά με το τελωνείο θα μου πήγαιναν 200€.... :wall:

εγω γιατι βλεπω αλλη τιμη ; η δεν ειναι τα ιδια ;

Αποτελέσματα 1 εώς 1 απο 1 για “RB8304”*-*Staroptical

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.