Jump to content



Δεν αφήνει να τοποθετήσω αρχείο autorun.


androu

Recommended Posts

απο χθές μου παρουσιάζεται το εξής περίεργο.

έχουν εξαφανιστεί τα εικονίδια (wdlogo μπλα μπλα) 2 εξωτερικών σκληρών ενός wd και ενός seagate.

σβήνω τα autorun για να τα ξαναδημιουργήσω... και δεν με αφήνει να φτιάξω άλλα μέσα στο σκληρό.

Πετάει αυτό το μήνυμα στους 2 εξωτερικούς και σε 1 εσωτερικό που έχω για backup.

unled1za.jpg

Αυτό το παρατήρησα μετά που έβαλα 1 κάρτα μνήμης και είχε μέσα 2 autorun αρχεία, της έκανα κατευθείαν

φορμάτ γιατί μυρίστικα ιο και το avast δεν πετούσε κανένα μήνυμα.. Μπορεί όμως να είναι και τυχαίο.

Δοκίμασα τους εξωτερικούς δίσκους σε άλλο pc και βγάζει το ίδιο σφάλμα.

εννοείται οτι είμαι συνδεδεμένος σαν admin εκτός εαν δεν με βλέπει αυτό έτσι..

κατοικίδια μετά απο full scan με kasperksy, avast, norton 2011, antimalware bytes θεωρώ οτι δεν πρέπει να έχω άλλα.

Μου κάνει εντύπωση που άλλου είδους αρχεία, οτιδήποτε τα βάζει χωρίς πρόβλημα εκτός το autorun.

Απο ubuntu live δοκίμασα και το τοποθέτησε κανονικά. Τώρα απο τα windows το βλέπω το autorun αλλα φυσικά δεν δουλεύει ούτε φαίνεται το εικονίδιο του σκληρού αλλά το κλασσικό των windows 7. Απο το control panel οι ρυθμίσεις του autoplay + autorun είναι εντάξει. Μου φαίνεται πως είναι το ίδιο και απο τη registry.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.