Jump to content



Κρυφό Partition για Backup


qwerty

Recommended Posts

Λοιπόν το ερώτημα μου είναι απλό. Πώς μπορώ μέσα από τα Windows 7 να φτιάξω ένα κρυφό partition έτσι ώστε να περάσω μέσα το image του συστήματος μου που θα φτιάξω με το πρόγραμμα των windows.

Link to comment
Share on other sites

Για Acronis δεν νομίζω γιατί με έχει κρεμάσει κάποιες φορές.

Το θέμα δεν είναι αν θα είναι στον ίδιο δίσκο η σε άλλο , αλλά πώς φτιάχνω το partition να είναι κρυφό έτσι ώστε να

αποφύγω τυχών κατά λάθος format. Βασικά ψάχνω να βρω αυτό που κάνουμε και οι εταιρίες με τους φορητούς που έχουν ένα κρυφό partition και μέσα έχουν το backup για επαναφορά του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

To είχα κάνει αυτό που θες με το να δημιουργήσω ένα κανονικό partition αλλά χωρίς να του δώσω γράμμα.

Μέσα από την διαχείρηση δίσκων των ΧΡ συγκεκριμένα αλλά θα γίνεται και στα 7, επιλέγεις να μην κάνεις assign drive letter, κάνεις format και είσαι έτοιμος.

To notron Ghost το έβλεπε κανονικά και έφτιαχνα κατευθείαν εκεί μέσα το image.

Εννοείτε ότι τα ΧΡ δεν είχαν ιδέα για αυτό το partition αλλά φαίνεται κανονικά αν μπείς στην διαχείρηση δίσκων χωρίς να έχεις γράμμα.

Εϊχε δουλέψει έτσι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.