Jump to content



Ερωτηση : πως φτιαχνεις ενα Soundmod σ'ενα παιχνιδι


Iraklis

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια καλο καλοκαιρι.

εχω την εξης απορια και βαση στην δικια μου προσπαθεια ψαχνω απεγνωσμενα το πως μπορω να δημιουργησω ενα soundmod για ενα παιχνιδι δλδ αυτου του παιχνιδιου που εχει τον δικο του ηχο αλλα επειδη ειναι μουφα ο ηχος θελω να δημιουργησω ενα δικο μου soundmod και να το βαλω στο παιχνιδι ωστε να με ικανοποιουν οι εκρηξεις κτλπ.

ποια εργαλεια πρεπει να χρησιμοποιησω εκτος απο τα εργαλεια τι πρεπει να κανω ; γινεται να κανω ηχογραφηση η καποιο αλλο προγραμμα που βαζεις νοτες και μ'αυτο να προσθεσω στα files του παιχνιδιου ;

το παιχνιδι ειναι το Arma 2 OA ευχαριστω πολυ ριξτε μου τα φωτα σας :)

φιλικα Ηρακλης :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τετοιο αρχειο γενικα αν κατεβασω κανα mod θα ειναι standar PBO κ BISIGN μαζι τιποτα αλλο.

να σου παραθεσω μια εικονα για το soundmod

47591456.png

Uploaded with ImageShack.us

και εδω ειναι μεσα στο αρχειο του [MENTION=5052]ACE[/MENTION]X_SM

87435787.png

Uploaded with ImageShack.us

συμπερασμα δικο μου χρησιμοποιουν C+ η java

παραληλα ομως δεν μου το ανοιξε με netbean η C-Free 5

Link to comment
Share on other sites

οντως ασε ετσι οπως με βλεπω και δεν εχω σχεδον καθολου γνωση προγραμματισμου :wall:

εγω ειχα κανει παλια αυτο που θες να κανεις σε ενα παιχνιδι, αλλαζοντας καποια αρχεια.Πολυ γελιο.

και επιδη σε μια αναζητηση κατι πηρε το ματι μου για αυτο το παιχνιδι , ειπα μηπως....

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει παλια αυτο που θες να κανεις σε ενα παιχνιδι, αλλαζοντας καποια αρχεια.Πολυ γελιο.

και επιδη σε μια αναζητηση κατι πηρε το ματι μου για αυτο το παιχνιδι , ειπα μηπως....

Κατι βρηκα και εγω στο site τους με διαφορα γνωστα προγραμματακια υπαρχουν 2 προγραμματα απο το αρχειο ogg μπορεις να το μετατρεψεις σε pbo προσπαθησα να το μετατρεψω και δεν γινεται γιατι προφανος κατι δεν δουλευει σωστα ουφφ το μυαλο θα εκραγει παω για υπνο κ αυριο θα σηκωθο νωρις μπας και ξεμπερδεψω τιποτα :)

Καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.