Jump to content



Ρυθμίσεις Flash Player poll και συζήτηση :)


kreach

Local Storage Settings  

11 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παίδες σκέφτηκα να φτιάξω ένα poll σχετικά με το αν αφήνετε ή όχι το flash player να αποθηκεύει πληροφορίες στον υπολογιστή και στη συνέχεια ας γίνει κ συζήτηση :)

Mόλις έμαθα πως υπάρχει τέτοια επιλογή (τυχαία τις προάλλες αποφάσισα να ρίξω μια ματιά στο flash player στο control panel - κι έχω την εντύπωση πως δεν υπήρχε σε πιο παλιές εκδόσεις...? / τρέχω win vista hp) "διαισθητικά" μου ήρθε να τα μπλοκάρω. Υποψίες: cookies και λοιπά "παρείσακτα" καθώς και wasted space (όχι πως πλέον τίθεται θέμα, αλλά τεσπα :p )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά μη φανταστείς ότι είναι άξιο λόγου, το μέγεθος που αποθηκεύει. Απο default είναι στα 100kb, και π.χ. στα video του youtube είναι 5kb. Δεν είναι τίποτα τραγικό, απλά αποθηκεύει διάφορες ρυθμίσεις (name/high scores) και χαζομάρες.

Από ότι έχω καταλάβει είναι ανεξάρτητο των security settings που έχουμε βάλει στον φυλλομετρητή. Τώρα άμα μπορεί να αποτελεί κάποιο θέμα ασφάλειας....flash είναι.. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.