Jump to content



Aρκουδιές συστήματος μετά απο driver sweaper κ φρέσκια εγκατάσταση catalyst 11.7


maniac

Recommended Posts

πρόσφατα αγόρασα μία sapphire 6950 2gb... επειδή το σύστημά μου είναι σχετικά παλιό ( asus p5b deluxe , ένας c2d e6400, 3gb ram) τον ανέβασα από τα 2,13 στα 3.2 , έσφυξα λίγο τα timmings στις ραμ , έδωσα και ελάχιστο ρευματάκι κ στα δύο.Σταθερότατος και σε νορμάλ θερμοκρασίες.

μέχρι σήμερα ήμουν με catalyst 11.6b και όλα δούλευαν gg.

Eίδα στο guru3d ότι βγήκε catalyst 11.7 και είναι και whql ντεμέκ , ας το βάλω πάνω.

1ον (και ο λόγος που έκανα και sweap τα drivers) άν και τα πέρναγανε όλα τα υπόλοιπα δεν μπορούσε να περάσει ο καινούργιος driver για τη gpu (έβγαζε και σχετικό μνμ μετά την εγκατάσταση και μετά το ριμπούτ η ανάλυση επεφτε στο lowest...

2ον μετά το sweap το pc δεν πέρναγε πόστ και έδινε beeps που υποδήλωναν πρόβλημα με gpu :blink: (ιδέα δεν έχω γιατί)

3ον όταν με τα χίλια ζόρια μπούταρα και φένεται ότι μπήκε μαζί με το καινούργιο catalyst και ο καινούργιος driver , το vantage πετάει σφάλμα μετά το 4ο τεστ για το flash player.....

what the **** ορέ? :suicide: τι γίνεται εδω πέρα;

edit : to pc φένεται να ανάβει όποτε θέλει παίζει να έκανα καμια ζημία με το προγραμματάκι στην κάρτα γιατι δεν νομίζω να φταίει το o/c

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ και κατέβασε τον unistaller του atiman απο το τελευταίο ποστ

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/atiman-catalyst-uninstaller_software-78824-13.html

Κάνε εγκατάσταση και τρέξε το στο αυτόματο και ακολούθα τα βήματα.(2 είναι όλα και όλα).Θα έχει οδηγίες καθόλη τη διάρκεια.Μόλις τελειώσει πέρνα τον τελευταίο driver.Λογικά θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.