Jump to content



HDD Hot Swap


BloodMage

Recommended Posts

ειμαι σε αναζητηση "εμπειρου" hdd hot swap

εψαξα αρκετα και βρηκα μεροικα. το θεμα ειναι οτι ειναι αρκετα ακροιβα αυτα που ειδα οτι μου κανουν

ανοιγω αυτο το thread μηπως κ εχει ασχοληθει και καποιος αλλος με το αθλημα για να μου πει τισ εμπειριες-συμβουλες πριν κανω την-τις αγορα-ες μου μιας και δεν ειναι λιγα τα χρηματα τελικα!

οι απαιτησεις ειναι οι εξης

1) θεση για 5 δισκους. αν οχι το λιγοτερο για 4 για να κανω αργοτερα 4+1

2) ενεργη ψυξη

3) καλο θα ηταν να υπαρχει και αντικραδασμικο συστημα για τους δισκους

εχω βρει τα παρακατω αλλα κολαω λιγο στην τιμη γιατι πολυ απλα δεν τα εχω δουλεψει και δεν ξερω αν αξιζουν τα λεφτα που ζητανε

MB974SP-B_3.5" SATA_INTERNAL MULTI-BAY_ICY DOCK manufacturer Removable enclosure, Screwless hard drive enclosure, SAS SATA Mobile Rack, DVR Surveillance Recording, Video Audio Editing, SATA portable hard drive enclosure

Thermaltakeusa*»*Accessories*»*Drive Bay*»*MAX-3543 : MAX-3543 RC3400101A

MB455SPF-B_3.5" SATA_INTERNAL MULTI-BAY_ICY DOCK manufacturer Removable enclosure, Screwless hard drive enclosure, SAS SATA Mobile Rack, DVR Surveillance Recording, Video Audio Editing, SATA portable hard drive enclosure

SNT SAS3051B 5-Drives, 3-Bays SAS & SATA HDD Hot Swap Internal SAS Cage@ SCSI4ME.COM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα αυτο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DHcOiUNpP0I]iStar USA BPN -DE Hard Drive Caddy 3 and 4 bay. X-Case Review - YouTube[/ame]

Industrial Chassis Product Detail Page

iStarUSA BPN-DE340SS-SILVER SAS/SATA Trayless ENCLOSURE | eBay

φενεται να εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

εμφανησιακα ειναι πολυ ωραια και tryless πανω απολα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω αυτο εδω:http://www.raidsonic.de/en/products/backplanes.php?we_objectID=5895. 1 χρονο και.

Απο θερμοκρασιες δε τα παει ασχημα.Απο ποιοτητα κατασκευης δεν ειναι οτι καλυτερο ομως.

Απο αυτα που εχεις δει, κατα τη γνωμη μου ειναι στην ιδια μοιρα με αυτο που εχω.Καθοτι το βαλε βγαλε συχνα και με tray ειναι ενα θεμα.Βλεπεις το δικο μου δεν και το πιο ανθεκτικο.

Απο χρηματικης αποψης οπως θα εχεις δει και συ αυτα εχουν μια ταριφα που ειναι λιγο ψηλη για αυτα που προσφερουν συμφωνω :weep:.

Το istar που παραθετεις νομιζω πως ειναι λιγο καλυτερο το οποιο λεω να δοκιμασω συντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα το ποστάρω εδώ:

όταν χρησιμοποιούμε ένα HDD cady όπως τα Icy Dock κτλ, υπάρχει καταπόνηση των δίσκων απο άνοδο των θερμοκρασιών; Γενικά παρουσιάζεται μεγάλη διαφορά στις θερμοκρασίες ή αμελητέα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.