Jump to content



Barton 2600 + QDI


Dr.Paneas

Recommended Posts

Ενας βλακας φιλος μου πηρε Barton 2600 + καθώς και μια μητρική μάρκας QDI ... ιΤι ειναι αυτο το φρούτο πάλι ;; Εχει μνήμες 2x256 Kingston Infeon με chip BT-5 (καλο ειναι ;) ... Μπορει να overcloκάρει τιποτα ή η μητρική έιναι μουφα ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas

Ενας βλακας φιλος μου πηρε Barton 2600 + καθώς και μια μητρική μάρκας QDI ... ιΤι ειναι αυτο το φρούτο πάλι ;; Εχει μνήμες 2x256 Kingston Infeon με chip BT-5 (καλο ειναι ;) ... Μπορει να overcloκάρει τιποτα ή η μητρική έιναι μουφα ;

Τα αποτελέσματα σε Overclock των 2600+ είναι περίεργα... άλλοι πάνε καλά άλλοι όχι. Ποια Qdi πήρε? Mνήμες BT5 δεν υπάρχουν η ΒΗ5-ΒΗ6 ή CH5-CH6 θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογες μεχρι 200FSB Μπαμ και κάτω και Timings Στις μνήμες... Voltage δεν σου επιτρέπει να το αγγίξεις. Δεν ξερω ποια QDI πήρε... Η μνήμες είιχα μεσα το *T-5 ειμαι σίγουρος! Το ειδα... Τωρα για το γράμμα στο * δεν ειμαι σίγουρος. Πάντως ειναι 400DDR. Δεν ξέρω αλλά κολλάει πολύ το Pc του... Εχει μιρκο case και ολα καίνε εκει μεσα... Η ψύκτρα και το Fan απο πάνω δεν βγάζουν στην ουσια τον αέρα γιατι λίιιιιγο (5 -10 cm) πιο πάνω ειναι το τροφοδοτικο.. Πολυ χάλια case μιλάμε... Δεν τον κόβω πάντως να κανει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.