Jump to content



Προβλημα με 120WD σε RAID0


ΝιοΝιοΣ

Recommended Posts

Δυστυχως θα πρεπει να εγκαινιασω την εισοδο μου στο thelab με ενα προβλημα.... :o Λοιπον...Εχω βαλει πανω σε ic7-ΜAX 3, 2χ36αρηδες Raptor σε Raid 0 sto ICH5R και

2χ120αρηδες WD SATA στο Silicon Image.Με την αποδοση των Raptor δεν μπορω να πω οτι ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος λαμβανοντας υποψη οτι προηγουμενως επαιζα με WD80 EIDE.....:boxed: Aλλα μακαρι να ηταν μονο αυτο το προβλημα.....:unsure:Το θεμα ειναι οτι τους 120αρηδες δεν τους βλεπουν τα ΧΡ !!!!!!!:confused: Ενω εχουν περαστει ολοι οι drivers για το Silicon και ενω βλεπει παντου οτι υπαρχει το Sil RAID 0 Set και στα ΧΡ και στο ΒΙΟS, οι δισκοι ΑΓΝΟΟΥΝΤΑΙ......:'( Το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι μπορω και τεσταρω τους δισκους στα bench χωρις να μπορω να τους χρησιμοποιησω.....!!!:woot: Επισης μεσα απο το Disk Management των ΧΡ ενω εσπασα σε partitions τους Raptor ,οι 120αρηδες λεει οτι ειναι unallocated!!!?????

Δωστε λιγη :help: μπας και το μηχανακι παρει τα:flex: του!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια ΛΥΘΗΚΕ τελικα το προβλημα!!!!!!:T: Με τη βοηθεια τη δικη σας και του Vouda ειχαμε ενα αισιο τελος!!!!!:nuke: (Οχι...Μην φοβηθειτε δεν ανατιναχτηκε το pc!)

Τα σεβη μου :worship: !!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.