Jump to content



ΙΟΣ?? η άλλο?


morph

Recommended Posts

Καθώς κοιτούσα κάτι σελιδίτσες χθές, κάποια άρχισε να ανοίγει παράθυρα και το McAfee μου έγραψε κάτι για

js/seeker αν το θυμάμαι καλά. Εκλεισα τη σύνδεση. Προσπάθησα να το σβήω (delte) δε γινόταν, clean δε γινόταν. Οπότε πάτησα το στοπ. εσβησα το μηχάνημα, ξανα ξεκίνησα, έκανα scan τα πάντα αλλά δε βρήκε τίποτα!!! ΤΙ να ήταν αυτό; μήπως κανένας που μπερδεύει το antivirus και το παίζει οτι δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Πραγματι εχω το Ad-ware 6 και κανω καθε μερα update(τελως παντων οποτε βγαινει νεο update) και βρισκει τα παντα!

Κατεβασε το αν δεν το εχεις! Αξιζει!

δωσε link..... free ειναι ???

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοβερό το Ad-aware!!! βρήσκει διάφορα. Το seeker δεν το βρήκε πάντως!

@RootX

από το link που μου έδωσες φαίνεται οτι δεν έιναι και κανας σωβαρός ιός. Να δούμε αν το McAfee θα κάνει δουλειά. Πάντος το McAfee με έχει σώσει δεκάδες φορές!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morph

Λοιπόν και το antivirus δε βρήκε τίποτα. Να θεωρήσω οτι είναι ασφαλές?!

Αν δεν βρήκε το αντιβίρι κάτι, υποθέτουμε ότι όλα είναι οκ. Αν παρόλα αυτά θέλεις να σιγουρευτείς ότι δεν τρέχει τίποτε μυστήριο, θα πρότεινα να πας στο site της McAfee και να κάνεις και ένα online scan.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K [14-06-2004 17:10]

Πραγματι εχω το Ad-ware 6 και κανω καθε μερα update(τελως παντων οποτε βγαινει νεο update) και βρισκει τα παντα!

Κατεβασε το αν δεν το εχεις! Αξιζει!

Μα το Spysweeper είναι ΠΑΡΑ πολύ κάλύτερο!

Βρίσκει πολύ πιο πολλά:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jog

Μα το Spysweeper είναι ΠΑΡΑ πολύ κάλύτερο!

Βρίσκει πολύ πιο πολλά:)

Θα συμφωνήσω πως το Spysweeper είναι καλύτερο. Μου βρήκε spy-ware που υποτίθεται το ad-aware είχε σβήσει και κάτι άλλα που δεν τα είχε βρει καν το ad-aware.

RootX το online scan θεωρείται καλύτερο από το scan που κάνει ένα εγκατεστημένο anti-virus?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero

RootX το online scan θεωρείται καλύτερο από το scan που κάνει ένα εγκατεστημένο anti-virus?

Είναι μια λύση για τους Ιούς που χαλάνε το antivirus πρόγραμμα που έχεις στον υπολογιστή σου. ΑΝ πετύχει κανας τέτοιος... μόνο με online scan κάνεις δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.