Jump to content



αγορα smartphone για μουσικη


johnymag

Recommended Posts

Μιας και το παλιο μου κινητο (w595) αρχιζει και τα παιζει σκεφτομαι να αγορασω ενα καινουριο (μαλλον android)smartphone.Καταρχας να πω οτι ασχολουμε πολυ με την μουσικη και θελω το κινητο να χει καλο music player και ποιοτητα ηχου στα ακουστικα καθως και να αντεχει αρκετα σε πτωσεις,χτυπηματα κλπ(δεν λεω να μην παθει μια γρατζουνια αλλα να πεσει και να χαλασει).Κατι αλλο σημαντικο ειναι να εχει υποστιριξη απο την εταιρια,να βγαζει updates κλπ για αρκετο καιρο μιας και το βλεπω να το κραταω ~2 χρονια(αυτο παραλειπεται αν μπορω να τα περασω μονος μου).Χρηματικο οριο ειναι ~300-350ε εκτος αν δωσω κατι παραπανω για να παρω κατι που πραγματικα αξιζει.Επισης αγορα γινεται απο οποιοδηποτε μαγαζι αρκει να ειναι σχετικα αξιοπιστο,μην ειναι απο το χειροτερο skroutzομαγαζο.Απο λιγο ψαξιμο που εκανα βρηκα ενδιαφερον το lg optimus 2x,εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Στο gsm arena μπορείς να δεις την ποιότητα και την ένταση που βγάζει η mini jack κάθε κινητού.

Τώρα για κινητό ας προτείνουν οι υπόλοιποι γιατί εγώ έχω μείνει πίσω. HTC Desire έχω και θα ήταν άκυρο να στο προτείνω!

Πάντως να ξέρεις πως θα χρειαστείς έξτρα ακουστικά για να έχεις το βέλτιστο αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα σου λεγα Nokia 5800 αλλα ειναι ξεπερασμενο , και πολυ αργο σαν smartphone.(ισως και να μη θεωρειται καν smarphone:p)

αλλα ειναι αρκετα καλο για μουσικες κλπ ,ικανοποιητικος ηχος και επισης ανθεκτικο

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα σου λεγα Nokia 5800 αλλα ειναι ξεπερασμενο , και πολυ αργο σαν smartphone.(ισως και να μη θεωρειται καν smarphone:p)

αλλα ειναι αρκετα καλο για μουσικες κλπ ,ικανοποιητικος ηχος και επισης ανθεκτικο

φανταστική επιλογή.

Αν ζεις στο 2008.

:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς όχι, απλά ακόμη και με 200ε (ειδικά εφόσον έχει budget ~350) μπορεί να πάρει ένα smartphone που θα τον ικανοποιεί πλήρως για τα επόμενα 2 χρόνια πιστεύω.

Οπότε είναι λίγο άτοπο να του προτείνουμε κινητό 3-4ετίας! :)

Link to comment
Share on other sites

ελα τωρα...

οπως διαβαζεις γραφω και κανω πλακα οτι παιζει να μην ειναι και smartphone και οτι ειναι πολυ αργο.Οποτε αυτοματως βγαινω κατα καποιο τροπο Offtopic.

πιο πολυ το ειπα μηπως ηθελε να ψαχτει σε καμμια μεταχειρισμενη συσκευη και δεν τον ενοιαζαν αλλες εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλαρακι δεν κανουν πλακα για τετοια πραγματα.Πως τολμας... :tomato:

ΥΓ Εγω πιστευω οτι οποιο και να παρεις θα μεινεις ικανοποιημενος αρκει να αλλαξεις ακουστικα οπως ειπαν και οι απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για τις προτασεις (εκτος απο τον gomar :p).Να σας πω την αληθεια τα w7 δεν τα πολυ παω μιας και δεν τα εχω δουλεψει και βλεποντας το interface απο φωτογραφιες δεν μου καθονται καλα αλλα θελω να ρωτησω μερικα πραγματακια.Απο paid/cracked apps τι παιζει?bench/oc/εναλλακτικες rom τα ξεχναω?γενικα μου φαινεται πιο κλειστο λειτουργικο και δεν μου αρεσει τοσο,προτιμω την ελευθερια του andoid αλλα θα παω να δω σε καποιο μαγαζι καποιο w7 phone για να σχηματισω μια πιο σωστη αποψη.Καποια αλλη προταση υπαρχει?Εχετε να προτεινεται και κανενα καλο ακουστικο σε λογικη τιμη?(εχω ipod touch και τις apple τα ακουστικα και ειμαι ευχαριστημενος)Ξεχασα να πω οτι οι εφαρμογες που χρησιμοποιω(στο ipod τουλαχιστον) ειναι κανα fb,msn,skype και κανα παιχνιδακι στυλ angry birds.

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena έψαξες για να δεις την ποιότητα και την ένταση που βγάζουν τα κινητά που σ'αρέσουν;

Αν δεν έχει κίνηση το παρόν θέμα κάνε ένα αντίστοιχο στο myphone.gr, εκεί θα έχει καλύτερη τύχη!

Link to comment
Share on other sites

ναι,το εψαξα και ειναι αρκετα καλο,αλλα απ οτι καταλαβα παιζουν μεγαλο ρολο και τα ακουστικα που εχεις οποτε δεν το ψυριζω τοσο με το κινητο.απλα θελω να ξερω τι παιζει απο updates,μηπως ξερει καποιος αν εχει καποιο προβλημα το κινητο ή μηπως σε αυτα τα λεφτα εχει να προτεινει κατι διαφορετικο και καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

φανταστική επιλογή.

Αν ζεις στο 2008.

:p

Eλα ντε.

Γιατι να κανει το λαθος του 2008 σημερα, ενω μπορει να κανει ολοκαινουργιο λαθος και να παρει το Trophy.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Nexus S - Κινητά τηλέφωνα - plaisio.gr

Αν σε ενδιαφέρουν τα updates παίρνεις Nexus S και είσαι μια χαρά. Σε όλα τα άλλα περιμένεις και μπορεί να μην τα πάρεις ποτέ.

Υ.Γ. Το ipod δεν σε καλύπτει ώστε να πάρεις ένα οικονομικό πολυ μικρό τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ακούσει πολλά κινητά μπορώ να πω οτι το iphone αλλά φαντάζομαι και το

ipod έχουν αξιοπρεπέστατη ποιότητα από την mini jack,άκουσα από iphone φίλου με τα

grado sr80i που διαθέτω και που δεν είναι και τα πιο εύκολα ακουστικά και η διαφορά ήταν

ακουστή συγκριτικά με το xperia x8 που έχω...

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε.

Γιατι να κανει το λαθος του 2008 σημερα, ενω μπορει να κανει ολοκαινουργιο λαθος και να παρει το Trophy.

Γιατί πιστεύεις ότι η αγορά ενός trophy με τα κριτήρια του OP είναι λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.