Jump to content



Προβλημα με Paypal


Recommended Posts

Πρεπει να στειλω 3,5 κατοσταρικα στο χονγκ κονγκ μεσα στην εβδομαδα για κατι τηλεμετριες:baby:.Δεν θα μου αφησουν τιποτα οι κινεζοι!!!Πανι με πανι θα με πανε:whip::whip:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με την paypal επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ ήθελα να παραγγείλω κάτι από ebay το παρήγγειλα άλλα δεν είχα το 1,5 ευρώ πήγα έβαλα λεφτά 7Ε  μέσα στον λογαριασμό αλλά εκεί που λέει το 4 ψηφίο νούμερο δεν κατάλαβα ποιο ενωουσε όποιο και να έβαζα δεν το δεχόταν νόμιζα ότι είναι το πιν για τις αγορές του paypal και εκείνο 4 ψηφίο ήταν, ευτυχώς πήρα την θήκη με 4Ε που είχε αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω αυτόν τον αριθμό 4 ψηφία και μου αφαίρεσε όλη την κάρτα της πειραιως ξανά βάζω τους αριθμούς της αλλά λέει προσπάθησε σε λίγο τι κάνω τώρα; και ήθελα και άλλα πράγματα να πάρω κριμας ποιος είναι αυτός ο 4 ψηφιος αριθμός για το 1,5Ε που τον βρίσκω και αν έχει ακυρωθεί η κάρτα μου τι μπορώ να κάνω τώρα δηλαδη δεν φενεται καν μεσα στο paypal, αυτο 4 ψηφιο νουμερο τωρα διαβασα οτι μου το δινει σε μια αναλυτικη η τραπεζα δεν το ηξερα γμτ οριστε και το μυνημα που βγαζει  "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later"" αυτο μου βγαζει οταν ξανα βαζω τα στοιχεια της καρτας μου απο την αρχη

Έγινε επεξεργασία από panos 12
Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεσεις μια καρτα με το paypal θα πρεπει να την κανεις confirm. Αυτο γινεται χρεωνοντας σε με 1.5 ευρω και σαν "αιτιολογια" της χρεωσης αυτης σου γραφει το 4-ψηφιο pin και σου επιστρεφει το 1.5 ευρω σου.

Το βαζεις εκει που σου το ζηταει και η καρτα ειναι ετοιμη. Αυτο το pin  το βλεπεις ή στην αναλυτικη της τραπεζας ή στην ¨αιτιολογια¨ στο e-banking της τραπεζας σου οταν ελεγχεις τις κινησεις σου. ΔΕν ξερω αν φαινεται αλλου..

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ηξερα και εβαλα πολλες φορες λαθος  υπαρχει περιπτωση να μου το ξανα ανοιξουν;  οταν παω να ξανα περασω τα στοιχεια της καρτας μου λεει αυτο το  "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later""

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ομορφυνε το κειμενο σου. Εχεις γραψει 8 γραμμες κολλητα. Ενας μεσος χρηστης θα βαρεθει να το διαβασει.

 

Αφηνε κενα...;)

 

 

Στην ερωτηση σου...Αυριο καλεσε τους και εξηγησε τους ακριβως τι εκανες. Καλο ειναι να διαβαζεις ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τις οδηγιες και να μην βιαζεσαι. να βαλεις οτι 4ψηφιο βρισκεις.

Επισης ισως να μπορεις να μαθεις τον 4ψηφιο μεσω τηλεφωνου στην τραπεζα που σου εχει εκδωσει την καρτα.

 

Πολλες φορες γινεται η χρεωση, αλλα επειδη περιμενουν τα τιμολογια απο το Paypal (οπου υπαρχει κ ο 4ψηφιος) ισως να κανει 1-2 μερες. Αναμεσα τους στην τραπεζα ισως να υπαρχει ο κωδικος. Η Eurobank πχ τα ξερει την επομενη μερα.

 

 

Φιλικα , Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ενωείς να πάρω τηλέφωνο  την τράπεζα  δεν είναι πρόβλημα αυτό τώρα κατάλαβα το λάθος μου  θα πάω από εκεί και θα ζητήσω έναν αναλυτικό θα  φαίνεται το πιν  το θέμα είναι τώρα να με ανοίξει το paypal την κάρτα γιατί πάτησα πολλές φορές λάθος πιν    και να μην  έκλεισαν τον λογαριασμό,  αλλά αν το έκλειναν δεν θα έλεγε  προσπάθησε σε λίγο πάλι

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι ειναι μονιμο αυτο. Μαλλον επειδη εκανες πολλες φορες εφαγες κατι σαν "ban", καλυτερα δοκιμασε σε λιγες μερες παλι.

Εχει τυχει και σε φιλο μου παλιοτερα και απλα περιμεναμε καποιο διαστημα πριν ξαναπροσπαθησουμε. Σε καθε περιπτωση ακολουθησε αυτα που σου γραφει ο φιλος απο πανω σου. 

Link to comment
Share on other sites

αχχ παλι καλα μου τον ανοιξε ξανα τον λογαριασμο η paypal με στειλανε ενα email και ολα καλα,  τωρα θα παω την δευτερα στην τραπεζα να παρω τον αναλυτικο λογαριασμο για να μπωρεσω να δω τις κηνησεις και κει θα λεει τον κωδικο νομιζω  ελπιζω να μην γινει παλι λαθος και να μου τον κρατησουν μεχρι την δευτερα τον λογαριασμο

Έγινε επεξεργασία από panos 12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα έχω μια άλλη απορία τώρα,  η απορία μου είναι το τελωνείο πότε ισχύει και πότε όχι,  άκουσα ότι μέχρι 150Ε πληρώνεις μόνο ΦΠΑ   φαντάζομαι το 24% το δικό μας, από εκεί και πάνω είναι το τελωνείο.  Είδα όμως  ένα στικακι το οποίο με 3Ε  έλεγε ότι έχει τελωνείο δηλαδή πόσο θα το πλήρωνα αν το αγόραζα;  λίγο αν μπορείτε να με διαλευκάνετε δεν έχω ειδεα καθόλου και μην την πατήσω δηλαδη γιατι το στικακι των 3Ε να εχει τελωνειο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.